Aktualności

NOWY ROZKŁAD JAZDY MPK w rejonie Centrum Jana Pawła II

Na podstawie informacji otrzymanej od Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie (ZIKiT), w sprawie organizacji lini autobusowych w rejonie Centrum Jana Pawła II uprzejmie informujemy, że w sobotę 24 czerwca zostaną wprowadzone zmiany w funcjonowaniu lini autobusowych w tym rejonie. 

W ich efekcie linia 104 została zlikwidowana.

Linia 135 będzie kursować na nowej stałej trasie: od Golkowic do przystanku „Przykopy” bez zmian, następnie ul. Turowicza, Połomskiego, Fredry, Tischnera do Łagiewnik. Dodatkowo, wybrane kursy w obu kierunkach, w godzinach 7:00 – 19:00 będą wykonywane na trasie wariantowej przez ul. Do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, Totus Tuus, pętlę „Centrum JP II” i ul. Millana (z pominięciem przystanku „Turowicza”). Linia będzie kursowała z częstotliwością co 30 minut w godzinach szczytu oraz co 48 minut poza godzinami szczytu i w dni wolne;

Przypominamy że do papieskiego Centrum można dojechać: 

Komunikacją miejską:

  •  bezpośrednio do Centrum Jana Pawła II autobusem MPK linii nr

            135 kursującym na trasie Golkowice - Centrum Jana Pawła II

            224 kursującym na trasie Wieliczka - Centrum Jana Pawła II,

  • tramwajem nr 8, 19, 22, do przystanku Borek Fałęcki I i dalej pieszo (10 min) idąc w kierunku kładki przy przystanku kolejowym "Kraków Sanktuarium".
  • z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: pieszo (ok. 20 min.) przez Most Miłosierdzia i park prowadzący do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” 
  • z Dworca Głównego:

            - tramwajem nr 10 i 19 do pętli Łagiewniki dalej autobusem nr 135 bezpośrednio do Centrum JP II

            - tramwajem nr 50 do pętli Kurdwanów i dalej autobusem nr 135 lub 224 bezpośrednio do Centrum JP II

  • Pociągiem do przystanku Kraków Sanktuarium. ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY
  • Samochodem (bezpośrednio na parking przy Sanktuarium św. Jana Pawła II):

            - dojazd ulicą Herberta i ul. Totus Tuus (od strony Kurdwanowa i od strony autostrady A4) oraz ul. Jugowicką i ulicą Marcika (od strony ul. Zakopiańskiej).