Aktualności

Błogosławieństwo dla ministrantów Słowa Bożego

Dzisiaj w naszym sanktuarium odbył się obrzęd błogosławieństwa nowych ministrantów Słowa Bożego archidiecezji krakowskiej. Ponad 300 chłopców wraz z rodzicami przybyło do na Białe Morza, aby otrzymać błogosławieństwo do posługi w swoich wspólnotach parafialnych. Uroczystość była zwieńczeniem całorocznego kursu, który odbyli. Eucharystii przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Po liturgii słowa nastąpił obrzęd błogosławieństwa. 


"Wszechmogący Boże, który pragniesz, aby także usta młodzieńców głosiły Twoją chwałę, pobłogosław tych ministrantów słowa Bożego, aby w sercach przechowywali i w czynach urzeczywistniali to, co ustami będą głosili" – brzmiała oracja, wypowiedziana nad klęczącymi kandydatami. 
Po otrzymaniu błogosławieństwa każdy z ministrantów podchodził do celebransa lub jednego z koncelebransów-moderatorów dekanalnych służby liturgicznej i kładł rękę na zdobionym ewangeliarzu. Towarzyszyły temu słowa, wypowiadane indywidualnie do każego: "Przyjmij tę księgę świętą, otaczaj ją szacunkiem zewnętrznym i wewnętrznym, czytając z niej ku chwale Boga i pożytkowi wiernych".

 

 

zdjęcia: Jakub Wolak, Magdalena Gościńska