25-lecie Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego "Galilea"

Przez cały dzisiejszy dzień na terenie papieskiego Centrum trwały uroczyste obchody 25. rocznicy powstania Wspólnoty Chrystusa Zmartwychwstałego „Galilea”. Członkowie grupy wysłuchali konferencji oraz świadectw, a także uczestniczyli we Mszy św. i modlitwie uzdrowienia. Na Białe Morza przyjechało blisko 1200 osób. Przybyły wspólnoty z całej Polski m.in. z Warszawy, Radomia, Poznania czy Zamościa, oraz z zagranicy – Anglii, Bułgarii, Holandii, Austrii, Ukrainy i Niemiec.

Wieczorem została odprawiona uroczysta Msza św. w intencji Wspólnoty „Krzyż jest porażającym znakiem miłości. Ma w sobie taką rangę świadectwa, że każdemu zamyka usta” – mówił do zebranych bp Grzegorz Ryś.

Nawiązując do odczytanej Ewangelii, mówiącej o tym, że kto straci swe życie z powodu Chrystusa, tak naprawdę je zyska, hierarcha wskazał, że bycie uczniem Jezusa oznacza bycie posłanym.

„Zobaczcie jaka Dobra Nowina jest w tym posłaniu: ‚Kto was przyjmuje, Mnie przyjmuje’. Pan Jezus utożsamia się z człowiekiem. Staje za nim ze swoją mocą i swoją świętością. Jezus staje za nami. Utożsamia się z każdym, którego posyła” – mówił hierarcha w wygłoszonej homilii.

Posłuchaj homilii, zobacz relację video.

zdjęcia: ks. Paweł Kummer