Relikwie św. Charbela już na Białych Morzach

Ponad 3 tys. osób obecnych na Mszy św. oklaskami przywitało świętego mnicha. Przywiezione przez pielgrzymów z Libanu relikwie I stopnia (ex ossibus) zostały dzisiaj uroczyście wprowadzone do sanktuarium. Tutaj, począwszy od najbliższego piątku (28 lipca) każdego 28. dnia miesiąca o godz. 17.00 będzie się odbywała Msza św. wotywna i nabożeństwo ku czci św. Charbela.  Wtedy także relikwie będą wystawiane do publicznego kultu.

"Witamy cię z wielką radością, że od dzisiaj będziesz tutaj obecny razem z Janem Pawłem II – mówił na początku Mszy św. ks. Jan Kabziński, kustosz sanktuarium. "Uczmy się od św. Charbela pokornego przyjmowania woli Bożej. Na tym polega całe nasze chrześcijańskie życie, abyśmy wypełnili wolę Boga - mówił w homilii ks. Paweł Kubani. "Przywitaliśmy św. Charbela w znaku jego relikwii, ale przede wszystkim otwórzmy się dziś na Chrystusa, z którego płynie wszelkie źródło świętości i moc każdego ze świętych" - zachęcał.

Wśród pielgrzymów z Libanu był m.in. Raymond Nader, dyrektor libańskiej telewizji katolickiej, który opowiadał o swoich wizjach związanych ze świętym mnichem.

Posłuchaj: homilia, świadectwo Raymonda Nader'a, relacja TVP Kraków

zdjęcia: ks. Paweł Kummer