Liturgiczne wspomnienie św. Charbela

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy liturgiczne wspomnienie św. Charbela. We Mszy św. odprawionej ku Jego czci uczestniczyło ponad 2 tys. pielgrzymów. Homilię wygłosił ks. Zbigniew Bogacz, który podkreślił wielkie znaczenie kultu świętego ze Wschodu.

Po Mszy św. odbyło się nabożeństwo ku czci św. Charbela, podczas którego pielgrzymi kilkakrotnie odśpiewali inwokację skomponowaną specjalnie ku Jego czci. Na zakończenie spotkania wierni uczcili relikwie świętego mnicha i otrzymali olej św. Charbela przywieziony z Libanu.

Nabożeństwo ku czci św. Charbela odprawiane w naszym sanktuarium będzie miało cykliczny charekter. Każdego 28. dnia miesiąca o godz. 17.00 będzie odprawiana Msza św. wotywna i nabożeństwo ku czci św. Charbela.  Wtedy także relikwie będą wystawiane do publicznego kultu.

zdjęcia: Jakub Lisik