Odwiedziny Nuncjusza Apostolskiego

Wczoraj wieczorem na Białe Morza kolejny raz przybył abp. Salvatore Pennacchio - Nuncjusz Apostolski w Polsce. Hierarcha jest znany ze swego szczególnego związku ze św. Janem Pawłem II, z troski o ubogich oraz zaangażowania misyjnego i duszpasterskiego. Dyplomata papieski jest także ambasadorem naszego sanktuarium wśród swoich przyjaciół, których często przywozi do Domu Świętego na Białych Morzach.

Kilka miesięcy temu, w wywiadzie dla Biura Prasowego KEP abp Salvatore Pennacchio wyznał: Święty Jan Paweł II swą ojcowską troską otoczył sprawowanie przeze mnie posługi, którą sam zdecydował się mi powierzyć. Na znak wdzięczności wobec świętego Papieża wybrałem na motto biskupie słowa Nolite timere (Nie bójcie się) pomny wezwania „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi!”, z którym polski Papież zwrócił się podczas Mszy św. inaugurującej jego pontyfikat – podkreślił nowo mianowany Nuncjusz Apostolski w Polsce. Przypomnijmy, że dnia 6 stycznia 1999 r. w Bazylice św. Piotra w Rzymie ks. Salvatore Pennacchio otrzymał święcenia biskupie z rąk Ojca Świętego Jana Pawła II.

zdjęcia: ks. Paweł Kummer