Aktualności

Spotkanie czcicieli św. Charbela

"Każdy człowiek jest jakby lampą Boga. Jego zadaniem jest rozświetlanie ciemności w świecie" - mówił dzisiaj w homili ks. Grzegorz Babiarz. Wieczorem - jak każdego 28. dnia mieiąca - na Białe Morza przybyli czciciele św. Charbela.

Nawiązując do odczytanej Ewangelii, ks. Grzegorz przypomniał, że Herodowi, ówczesnemu władcym, który chciał mieć rękę na pulsie, nie podobało się, że wokół Jezusa gromadziły się tłumy. Liczba słuchających Mistrza z Nazaretu rzeczywiście była wielka, ponieważ Jego słowa o Bogu i sam sposób mówienia o Nim były wyjątkowe. Zwracając się do czcicieli św. Charbela kaznodzieja podkreślił, że często w sercu człowieka, będącego w trudnej sytuacji, rodzi się niepokój i wątpliwość. I dlatego odkrycie prawdziwego Oblicza Boga może dać człowiekowi pokój. Św. Charbel powtarzał, że "lampą - światłem Boga jest człowiek". Jeśli chcemy być czcicielami św. Charbela, musimy nieść światło tym, którzy go potrzebują; musimy je zanieść tym, w których sercu, w których w życiu jest mrok - mówił duchowny. 

Po nabożeństwie wierni oddali cześć relikwiom św. Charbela, oraz zostali naznaczeni olejem świętego, przywiezionym z Libanu.

 

Zobacz: video


 


.