Zaproszenie na świętowanie I rocznicy konsekracji kościoła

„Oddajemy dziś tę świątynię Bogu, ale pragniemy, aby jako sanktuarium stała się ona miejscem szczególnej pamięci o Janie Pawle II. Chcemy utrwalać pamięć o jego wyjątkowej osobie, która nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie. W tym Sanktuarium i w Centrum pragniemy zapisać i utrwalić dziedzictwo ducha, które nam zostawił, aby służyło następnym pokoleniom"

kard. Stanisław Dziwisz, 16 X A.D.2016

Za kilkanaście dni- 16 października - będziemy przeżywać I rocznicę konsekracji kościoła św. Jana Pawła II. Z tej okazji Kustosz sanktuarium ks. prałat Jan Kabziński zaprasza do wspólnej modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła II. W tym dniu Msze św. będą odprawiane w górnym kościele o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. O godz. 17.00 kard. Stanisław Dziwisz odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną podczas której o animację muzyczną zatroszczy się p. Arkadiusz Popławski - światowej sławy organista i improwizator. Po Mszy św. odbędzie się koncert improwizacji organowych.

Po Mszy św. kard. Stanisław Dziwisz poświęci również popiersie Jana Pawła II, które w późniejszym czasie zostanie umieszczone na stałe i udostępnione pielgrzymom. Rzeźba jest podarunkiem od Rycerzy Kolumba wręczonym w sierpniu tego roku podczas 135. Najwyższej Konwencji w St. Louis przez Najwyższego Rycerza Carla Andersona.

Mszę św. koncelebrował będzie abp Wacław Depo - metropolita częstochowski, Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce. Swoje uczestnictwo w uroczystości zapowiedzieli także przedstawiciele Rady Stanowej Rycerzy na czele z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem - przywódcą Rycerzy Kolumba w Polsce.

Przeczytaj także: 16 października A.D. 2016 - kościół św. Jana Pawła II został uroczyście konsekrowany