kard. Dziwisz: "mieszkańcy Krakowa i okolic upodobali sobie to sanktuarium jako miejsce modlitwy i duchowego spotkania ze św. Janem Pawłem II”

"W tym Sanktuarium i Centrum pragniemy zapisać i utrwalić dziedzictwo ducha, które nam zostawił, aby służyło następnym pokoleniom. Jest to nasz przywilej, ale również obowiązek i wyraz wdzięczności za pontyfikat świętego Papieża przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia wiary chrześcijańskiej – mówił dzisiaj w homilii kard. Stanisław Dziwisz, osobisty sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła Wielkiego.

Hierarcha przewodniczył uroczystej Mszy św. w 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża i w 1. rocznicę konsekracji naszego Sanktuarium. W uroczystości uczestniczył m. in. abp Wacław Depo, metropolita częstochowski, Kapelan Stanowy Rycerzy Kolumba w Polsce oraz przedstawiciele Rady Stanowej Rycerzy na czele z Delegatem Stanowym Tomaszem Wawrzkowiczem – przywódcą Rycerzy Kolumba w Polsce.

W homilii kard. Dziwisz  wyraził radość, że mieszkańcy Krakowa i okolicy całymi rodzinami, licznie przybywają do sanktuarium zwłaszcza na niedzielne Msze św., że „upodobali sobie to sanktuarium jako miejsce modlitwy i duchowego spotkania ze św. Janem Pawłem II”.

Osobisty sekretarz Jana Pawła Wielkiego przywołał też słowa z homilii, którą wygłosił rok temu, konsekrując sanktuarium: „Oddajemy tę świątynię Bogu, ale pragniemy, aby jako sanktuarium stała się ona miejscem szczególnej pamięci o Janie Pawle II. To miejsce jest związane z ważnym etapem życia Karola Wojtyły, jego ciężkiej pracy w zakładach Solvayu w czasie wojny. Chcemy utrwalać pamięć o jego wyjątkowej osobie, która nadal przemawia, inspiruje, stanowi punkt odniesienia dla wielu ludzi na całym świecie”.

Po Mszy św. arcybiskup senior poświęcił popiersie polskiego papieża. Rzeźba jest podarunkiem od Rycerzy Kolumba wręczonym w sierpniu tego roku kard. Stanisławowi Dziwiszowi podczas 135. Najwyższej Konwencji w St. Louis w Stanach Zjednoczonych.

Podczas Mszy św. o animację muzyczną zatroszczył się p. Arkadiusz Popławski - światowej sławy improwizator i organista.

Posłuchaj: pozdrowienie kard. Dziwisza, homilia kard. Dziwisza;

Zobacz: video1, video2