Pielgrzymka szkół imienia Jana Pawła II

W dniu dzisiejszym na Białe Morza przybyły z całej Małopolski szkoły noszące imię św. Jana Pawła II. Do papieskiego sanktuarium przyjechali uczniowie i nauczyciele wraz z pocztami sztandarowymi ukazującymi wizerunek patrona m. in. z Radziszowa, Suchej Beskidzkiej, Wadowic, Dobczyc, Zawoi, Kasinki Małej, Gaju, Lubnia, Łososiny Dolnej, Chrzanowa, Łostówki, Michałowic, Łuczyc, Myślenic i Niegowici.

Witając młodych w Domu Świętego Jana Pawła II, jego osobisty sekretarz kard. Stanisław Dziwisz przypomniał, że Ojciec Święty zawsze powtarzał, iż młodzież jest jego radością. "A ja dodam: jesteście naszą nadzieją na przyszłość" - mówił. Zaznaczył, że dla szkół imienia największego z Polaków taki patron to zobowiązanie i wzór do naśladowania.

Podczas Eucharystii homilię wygłosił ks. Łukasz Piórkowski. Po Mszy św., młodzież wzięła udział w krótkim koncercie ks. Jakuba Bartczaka, a następnie, kustosz, zaprosił wszystkich na poczęstunek.

Posłuchaj: Homilia ks. Piórkowskiego