Zapraszamy na poświęcenie Kaplicy św. Zesłańców i Męczenników Wschodu

Kustosz papieskiego Sanktuarium, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi oraz Stowarzyszenie "Ocalenie" zapraszają na uroczystości podczas których zostanie poświęcona Kaplica świętych Zesłańców i Męczenników Wschodu znajdująca się Kościele Relikwii. Centralnym punktem wydarzeń będzie Msza św. sprawowana w sobotę 4 listopada 2017 r., o godz. 12.00, której przewodniczył będzie abp Józef Michalik. Wcześniej - o godz. 11.00 odbędzie się spektakl słowa pt. "W rękach Bożych jesteśmy".

W kaplicy Zesłańców i Męczenników Wschodu znajdą swoje miejsce relikwie św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, które zostały wprowadzone do papieskiego sanktuarium w 2016 roku oraz relikwie bł. Władysława Bukowińskiego. W jej centralnym miejscu zostanie umieszczony obraz Chrystusa na krzyżu oraz wizerunki św. Zygmunta Szczęsnego i bł. Władysława Bukowińskiego. Obok obrazów będą umieszczone relikwiarze z relikwiami świętych. W tle – zarysowany syberyjski pejzaż.

Do życia w niewoli nawiązywać będą elementy krat, a na górnej belce zostaną umieszczone napisy: „Błogosławieni, którzy cierpią prześladowanie dla sprawiedliwości” oraz „Błogosławieni miłosierni”. Po bokach będą wyeksponowane słowa patronów kaplicy oraz poświęcone im cytaty ze św. Jana Pawła II. Z tyłu zaplanowano miejsce na pamiątki związane z miejscami zesłań, więzień i łagrów.