Aktualności

„Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”

Dzisiaj rozpoczął się I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej „Śladami świętego Papieża Jana Pawła II”. Piewrszym punktem programu była Msza św., której przewodniczył bp Tadeusz Pieronek.

"Kraków, dawna stolica Polski, zawsze odnosił się z wielką czcią do miejsc świętych, do męczenników takich jak św. Wojciech, św. Stanisław czy św. Florian, którzy od zarania dziejów przelewali krew na świadectwo Chrystusowi – mówił bp Pieronek.

Dodał, że szczególne nabożeństwo Polacy mają do Matki Bożej, ale zawsze pielgrzymowali do Ziemi Świętej, do Rzymu i do Santiago de Compostela. – Obecnie pielgrzymują po całym świecie i liczą na waszą pomoc w ich organizowaniu w taki sposób, by dostarczał im tych owoców, na które liczą, a więc atmosferę wewnętrznego wyciszenia, spotkania z Bogiem i ludźmi, którzy są gotowi modlić się razem z nimi – podkreślił bp Pieronek.


W Kongresie uczestniczy ok. 200 osób. Wśród nich są przedstawiciele zagranicznych biur podróży i organizatorzy turystyki religijnej z 25 krajów świata m. in. Brazylii, Portugalii, USA, Izraela, Malty, Chin i Japonii. Podczas spotkania będą dzielić się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi rozwoju turystyki religijnej na świecie i spotkają się z przedstawicielami polskich sanktuariów. Zagraniczni goście zobaczą też najważniejsze w Polsce miejsca związane z kultem sakralnym i te, które mają ogromne znaczenie historyczne.

 

Przeczytaj więcej: I Międzynarodowy Kongres Turystyki Religijnej i Pielgrzymkowej