Opłatek Ruchu Światło-Życie

Dzisiaj wieczorem odbyło się spotkanie opłatkowe Ruchu Światło-Życie, służby liturgicznej, nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii i małżeństw Domowego Kościoła. Eucharystii przewodniczył bp Jan Szkodoń.

"Powołanie jest Bożym wezwaniem, Jego myślą względem nas. To także nasza odpowiedź, która rozciąga się na całe życie. Ważna jest modlitwa o rozpoznanie, czego Bóg od nas oczekuje" - mówił w homilii bp Szkodoń.

Hierarcha przypomniał także, że życie nie polega na tym, by spełniać swoje plany i marzenia. "Jest przede wszystkim realizacją Bożych planów. Może większość z was nawet nie myślała o tym, że kiedyś będzie pełnić taką zaszczytną posługę, jaką jest zanoszenie Komunii chorym i przekazywanie Ciała Chrystusa w świątyni - powiedział. "Tak, jak Andrzej przyprowadził Piotra do Jezusa, tak i wy - oraz Domowy Kościół, oazowicze - przyprowadzajcie innych do Niego".

Po Mszy zebrani dzielili się opłatkiem.

zdjęcie: Justyna Zygmunt