Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy na poświęcenie mozaiki - ikony

"Proszę, abyście przed wizerunkiem tej Matki otaczali mnie nieustanną modlitwą. Wierzę, że ta prośba jest głęboko wyryta w Waszych sercach. Stale odczuwam jej działanie i nadal gorąco o nią proszę. Bardzo potrzebuję Waszej modlitwy. Bardzo potrzebuje jej Kościół. Potrzebuje jej cały świat".

św. Jan Paweł Wielki

Odpowiadając na apel naszego świętego Patrona, by przy ikonie Matki Bożej Nieustającej Pomocy modlić się za cały Kościół i świat, na prośbę wielu czcicieli Matki Bożej, Kustosz naszego Sanktuarium, w 2005 r. wprowadził nowennę do cotygodniowego cyklu nabożeństw odprawianych w Sanktuarium. Na tę okliczność została napisana ikona Matki Bożej Nieustającej Pomocy, która także kilka razy była omadlana podczas nabożeństwa akatystu.

W zeszłym roku, a dokładnie w dniu bł. Piusa IX, który ponad 150 lat temu zlecił upowszechnianie tej ikony, jakby wynosząc ją z rzymskiego sanktuarium na cały świat, otrzymaliśmy informację, że znalazł się darczyńca, który ufunduje mozaikę Matki Bożej Nieustającej Pomocy do Kościoła Relikwii naszego Sanktuarium. Projekt wizerunku Madonny został przesłany do włoskiego artysty Albano Poli, który przygotował dzieło w formie mozaiki.

Jej uroczyste poświęcenie odbędzie się w najbliższą sobotę 3 lutego podczas Mszy św. o godz. 12.00. Eucharystii będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. Serdeczne zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Przeczytaj także: "Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy - z serca błogosławię" - mówił św. Jan Paweł Wielki