Zapraszamy na rekolekcje wielkopostne

Z okazji 800 lat stałej obecności franciszkanów w ziemskiej Ojczyźnie Chrystusa i przybycia tam w 1219 roku św. Franciszka z Asyżu, w tym roku w naszym Sanktuarium nauki rekolekcyjne wygłoszą Ojcowie Franciszkanie z Komisariatu Ziemi Świętej w Polsce. Rekolekcje odbędą się w III, IV i V Niedzielę Wielkiego Postu, a nauki zostaną wygłoszone na wszystkich Mszach świętych:

I Nauka rekolekcyjna w III Niedzielę Wielkiego Postu – 4 marca 2018 r.
Temat: Nazaret. Tajemnica zwiastowania i życia ukrytego Świętej Rodziny
Kaznodzieja: o. Dariusz Sambora OFM – wiecekomisarz Ziemi Świętej

II Nauka rekolekcyjna w IV Niedzielę Wielkiego Postu – 11 marca 2018 r.
Temat: Betlejem. Tajemnica Narodzenia – Żłóbek Jezusa w cieniu Krzyża
o. Nikodem Gdyk OFM – wiecekomisarz Ziemi Świętej

III Nauka rekolekcyjna w V Niedzielę Wielkiego Postu – 18 marca 2018 r.
Temat: Jerozolima. Tajemnica Kalwarii i Grobu – męka, śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa
Kaznodzieja: o. Paschalis Kwoczała OFM – komisarz Ziemi Świętej

Komisariat Ziemi Świętej w Polsce od ponad stu lat jest przedstawicielem franciszkańskiej Kustodii Ziemi Świętej na Bliskim Wschodzie. Organizuje pielgrzymki do miejsc świętych, jest wydawcą kwartalnika „Ziemia Święta”, książek i materiałów multimedialnych na temat Ziemi Świętej. Dzięki Komisariatowi Ziemi Świętej w sanktuarium św. Jana Pawła II powstały kaplice nawiązujące do najważniejszych miejsc świętych w Nazarecie, Betlejem i Jerozolimie. Symboliczne ołtarze i umieszczone w nich kamienie-relikwie z miejsc świętych oraz mozaiki wykonane przez o. Marko Rupnika SJ upamiętniają historyczną pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Ziemi Świętej w 2000 roku, a także spotkanie św. Franciszka z Asyżu z sułtanem w 1219 roku, które pozwoliło Braciom Mniejszym – franciszkanom pozostać w Ziemi Świętej jako oficjalni Kustosze miejsc świętych z ramienia Stolicy Apostolskiej.

Podczas rekolekcji przed kościołem będzie można nabyć materiały i dewocjonalia z Ziemi Świętej oraz złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz pomocy chrześcijanom na Bliskim Wschodzie.