Nazaret. Tajemnica zwiastowania i życia ukrytego Świętej Rodziny

"Rekolekcje wielkopostne to szczególny i wyjątkowy czas w roku liturgicznym Kościoła. To czas próby i nauki, kiedy uczymy się roztropności i mądrości ducha, i kiedy stajemy się lepsi. Rekolekcje to czas, kiedy możemy zatrzymać się na chwilę, by spotkać Boga, i spotkać się z własną osobą" - mówił wczoraj o. Dariusz Sambora OFM – wiecekomisarz Ziemi Świętej podczas pierwszej, wielkopostnej nauki rekolekcyjnej.

Z okazji 800 lat stałej obecności franciszkanów w ziemskiej Ojczyźnie Chrystusa i przybycia tam w 1219 roku św. Franciszka z Asyżu, w tym roku w naszym Sanktuarium nauki rekolekcyjne wygłoszą Ojcowie Franciszkanie z Komisariatu Ziemi Świętej w Polsce. Kolejne nauki odbędą się w  IV i V Niedzielę Wielkiego Postu i zostaną wygłoszone na wszystkich Mszach świętych.

Posłuchaj: I nauka rekolekcyjna