Niedziela Męki Pańskiej A.D.2018

"Oto liturgia Niedzieli Palmowej: pośród okrzyków rzeszy, wśród uniesienia uczniów, którzy słowami proroków głoszą i wyznają w Nim Mesjasza - On jeden, Chrystus, zna do końca prawdę swojego posłannictwa; On jeden, Chrystus, czyta do końca to, co napisali o Nim prorocy" - mówił św. Jan Paweł Wielki podczas homilii w Niedzielę Palmową A.D.1980.

W Niedzielę Męki Pańskiej podczas każdej Mszy św. zostały poświęcone palmy, a przed uroczystą sumą odbyła się procesja z palmami, która przypomniała moment wjazdu Jezusa do Jerozolimy. Procesji przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz. W papieskim Sanktuarium podczas każdej Mszy św. alumni seminarium duchownego odczytywali opis Męki Pańskiej wg św. Marka. Skojarzenie obydwu momentów w jednej celebracji Niedzieli Palmowej ma za zadanie pokazać motyw uroczystego wejścia do Jerozolimy, duchowej stolicy świata, by dokonać dzieła zbawienia świata poprzez śmierć na krzyżu.