Zaproszenie na urodziny św. Jana Pawła Wielkiego

98 lat temu, 18 maja 1920 roku wadowicka ziemia wydała na świat przyszłego Papieża - świętego Jana Pawła Wielkiego. To tutaj młody Karol Wojtyła dorastał i rozeznawał swoje powołanie, które zaowocowało podjęciem decyzji o wstąpieniu na drogę kapłańską, a następnie, za przyczyną Ducha Świętego poprowadziło Go jako pasterza Kościoła w Polsce i na świecie.

Pozostając wdzięczni Bogu za dar naszego wielkiego Rodaka, chcemy wspólnie modlić się za wstawiennictwem świętego Papieża w sanktuarium na Białych Morzach w Krakowie, które stanowi miejsce bezpośredniego spotkania z Nim w Jego relikwiach.

Pragnę zaprosić do udziału w uroczystych Mszach św. z okazji 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, które zostaną odprawione w piątek 18 maja:

o godz. 8.00 pod przewodnictwem kard. Stanisława Dziwisza,

o godz. 17.00 pod przewodnictwem abp. Marka Jędraszewskiego.

W tym dniu chcemy również zainaugurować obchody przypadającej w tym roku 40. rocznicy wyboru Kardynała Wojtyły na Stolicę św. Piotra. Aby jak najlepiej przeżyć ten wyjątkowy czas chcemy już teraz rozpocząć przygotowania do tego wielkiego wydarzenia. Dlatego zachęcam raz jeszcze wszystkich do przybycia na Białe Morza i wspólnej inauguracji jubileuszu, który przygotuje nas także na zbliżającą się już za 2 lata setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła Wielkiego.

ks. prałat Jan Kabziński
Kustosz