Poświęcenie nowych wizerunków Matki Bożej

W przeddzień przypadających jutro rocznic: objawień fatimskich, zamachu na życie Jana Pawła Wielkiego oraz Jego pielgrzymek apostolskich do Fatimy, kardynał Stanisław Dziwisz poświęcił dzisiaj dwie nowe mozaiki w dolnym kościele naszego Sanktuarium. Poświęcenie odbyło się podczas Mszy św. z udziałem fundatorów i pielgrzymów ze Stanów Zjednoczonych.

Witając pielgrzymów kardynał podkreślił, że przybyli do Domu Świętego Jana Pawła II. - Podczas swojego życia nie miał domu, ale dzisiaj dzięki wsparciu ludzi takich jak Wy, to jest w istocie Jego dom. Ten dom jest zawsze otwarty – zapewnił. Metropolita krakowski senior podziękował przybyłym i prosił o modlitwę. - Niech Bóg błogosławi Amerykę – zakończył.

W homilii ks. Robert Lynam, proboszcz parafii Św. Augustyna w New Jersey, nawiązał do Ewangelii, w której Zmartwychwstały Jezus trzykrotnie pyta Piotra: „Czy miłujesz Mnie?” - Po trzecim pytaniu Jezus mówi: „Pójdź za Mną”. To wyzwanie stawia każdemu z nas, ilekroć odpuszcza nam grzechy w sakramencie pokuty i pojednania – mówił. Nawiązując do poświęcenia nowych mozaik z postacią Maryi przypomniał, że jej 'fiat' także zmieniło świat. - Każdy z nas jest teraz zaproszony przez Pana, żeby powiedzieć tak, oddaję Jemu serce – mówił proboszcz.