Imieniny Ks. Kustosza Jana Kabzińskiego

W Uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, podczas Mszy św. koncelebrowanej sprawowanej w intencji Solenizanta przyjaciele naszego Sanktuarium modlili się w intencji Księdza Kustosza Jana Kabzińskiego. Po zakończeniu Eucharystii przedstawiciele niektórych wspólnot działających przy Sanktuarium złożyli Ks. Prałatowi życzenia. Na Eucharystię licznie przybyły także siostry sercanki. Także i my dołączamy się do życzeń dla Księdza Prałata:

Czcigodny Księże Prałacie!

Przybywając tutaj na Białe Morza każdego dnia patrzymy na Twoją pracę, troskę i poświęcenie dla powierzonego Ci przed laty Centrum Jana Pawła II. Dzisiaj na Twoje ręce składamy podziękowanie za ogromną odpowiedzialność i trud Twojej pracy i posługi. Życzymy Ci, drogi Księże Janie, prawdziwej, apostolskiej odwagi, oraz pokornej zgody na Boże plany. Niech Pan serc ludzkich – Jezus Chrystus - będzie źródłem siły i radości z wykonywanej przez Ciebie służby w Winnicy Pańskiej. Życzymy Ci, drogi Księże Kustoszu, aby dobry Bóg obdarzył Cię obfitością swoich łask, dobrym zdrowiem, radością i umiejętnością przezwyciężania kłopotów dnia codziennego.

Składając życzenia imieninowe i mając na uwadze decyzję abp. Marka Jędraszewskiego, pragniemy jednocześnie podziękować Ci za te wszystkie lata które spędziłeś tu razem z nami troszcząc się o ten „Dom Świętego”, Dom Jana Pawła II na Białych Morzach w Krakowie. Jak mówił w piątek do dziennikarzy ks. bp. Jóżef Guzdek: „Przed ośmiu laty w tym miejscu, w którym stoimy był śmietnik – zlewnia odpadów dawnej fabryki Solvay, dziś są nowe obiekty i przestrzeń dla ludzi wierzących, którzy chcą oddać cześć Janowi Pawłowi II i przez jego wstawiennictwo wypraszać potrzebne dla siebie łaski”. Wykonawcą tego dzieła jesteś Ty, drogi nasz Księże Prałacie.

Niech Jan Paweł Wielki - święty, któremu wybudowałeś Dom na Białych Morzach wspiera Cię swoją modlitwą w niebie.

Bóg zapłać za wszystko i Szczęść Boże!!!