Aktualności

Dopełnijmy świat osobistym promieniowaniem

 homepage IMG 9574- Na tym polega promieniowanie ojcostwa: powraca się do ojca przez dziecko, a dziecko z kolei przywraca nam w ojcu Oblubieńca. Jest to proste i zwyczajne, cały świat jest tego pełen. Poprzez naszą troskę o młodych wracajmy do bycia ojcem, nawet wobec tych, których imienia i nazwiska nie znamy. To takie proste, takie zwyczajne i takie ważne – mówił w Sanktuarium św. Jana Pawła II Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas Mszy Świętej w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego.

Podczas homilii, arcybiskup wspomniał ogromną więź jaką młodzi czuli z Ojcem Świętym Janem Pawłem II – Czuli, że to jest ich ojciec, który ich kocha i od nich wymaga – mówił – Co więcej czuli, że w tym „wymaga”, objawia się prawdziwa miłość, że jest tym, który promieniuje ojcostwem.

Arcybiskup przypominał, że ewangeliczna scena spotkania Chrystusa z młodzieńcem stała się głównym punktem refleksji Ojca Świętego Jana Pawła II w Encyklice z 1993 r. Veritatis Splendor – Scena spotkania się Chrystusa z młodzieńcem jest pełna dynamizmu, jest przesycona pytaniami i odpowiedziami, ciągle ważnymi, ciągle aktualnymi także dla nas – mówił Arcybiskup.

W czasie homilii Metropolita przypomniał ważne cele Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia, będącej wyrazem szczególnej wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i naszej ojczyzny. - Z celami fundacji wiąże się także wezwanie do naszej modlitwy, gotowości, by cierpienia jakie stają się niekiedy naszym udziałem, ofiarować w intencji młodych naszej ojczyzny, a także wezwanie do ofiarności na rzecz tych młodych, którzy już nie długo wezmą na swoje barki odpowiedzialność za Kościół powszechny, Kościół w Europie, Kościół w Polsce, za Polskę – wzywał Metropolita Krakowski.

Msza święta w Sanktuarium Jana Pawła II w Krakowie pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z udziałem stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia stanowiła główne spotkanie w ramach obchodów XVIII Dnia Papieskiego. Tegoroczne obchody odbywają się pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” i są przeżywane wokół trzech rocznic: 60. rocznicy sakry biskupiej Karola Wojtyły, 40. rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową oraz setnej rocznicy odzyskania niepodległości.

 IMG 9582

IMG 9586

IMG 9592

IMG 9594

 IMG 9610

IMG 9627

IMG 9642

IMG 9657