Kanonizacja Papieży w Sanktuarium św. Jana Pawła II

Wspólnie z pielgrzymami zgromadzonymi na Placu św. Piotra w Rzymie, kanonizację Jana XXIII i Jana Pawła II przeżywano w krakowskim Centrum „Nie lękajcie się!”.

Od godz. 10 na „Białych Morzach” trwała transmisja z Watykanu, którą licznie zgromadzeni wierni mogli oglądać na telebimach w Sanktuarium Jana Pawła II oraz na placu przed kościołem. Po homilii Papieża Franciszka została odprawiona Msza św. w kościele górnym, której przewodniczył kustosz sanktuarium ks. prałat Jan Kabziński.

Na koniec Eucharystii zwrócił on uwagę na wyjątkowość papieskiego sanktuarium, w którym można spotkać Jana Pawła II w jego relikwiach. Nawiązał także do słów wypowiedzianych przez ks. kard. Stanisława Dziwisza, w których Metropolita nazwał Centrum „Nie lękajcie się!” domem budowanym dla Jana Pawła II.

O godz. 12:30 w Sanktuarium rozpoczęła się uroczysta Msza św. dziękczynna za kanonizację Papieży, której przewodniczył ks. bp Damian Muskus. W homilii wyraził radość ze spotkania w tym miejscu, które urosło do rangi największego sanktuarium świętego Jana Pawła II.

Fot. Piotr Sionko