Aktualności

Modlitwa za Zranionych w Kościele

W niedzielę 21 czerwca 2020 r. w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się po raz kolejny Modlitwa za Zranionych w Kościele katolickim. Szczera i pokorna modlitwa za skrzywdzonych, często niezrozumianych w swoim bólu, wyrasta z sedna wiary w Jezusa Chrystusa, który przyjął na siebie ludzkie cierpienie.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematem, którzy w modlitwie chcą towarzyszyć ofiarom nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Spotkania, organizowane raz na kwartał przez świeckich katolików z Krakowa, którzy pragną w modlitwie wesprzeć pokrzywdzonych.

Plan spotkania:

Godz. 18.00 - Msza święta w intencji osób skrzywdzonych wykorzystaniem seksualnym w Kościele katolickim.

Godz. 19.00 - Modlitwa za zranionych w Kościele katolickim, którą poprowadzi ks. Artur Chłopek, duszpasterz pokrzywdzonych z powodu wykorzystania seksualnego małoletnich przez osoby duchowne w Archidiecezji Krakowskiej. Transmisja LIVE na kanale YouTube Sanktuarium św. Jana Pawła II https://youtu.be/ynnoP1Gb2CY

Godz. 19.30 - Rozmowa z Ewą Kusz, psychologiem. Spotkanie będzie miało formę pytań i odpowiedzi, podczas którego każdy będzie mógł zabrać głos.

Link do wydarzenia na Facebooku i plakat do wykorzystania: https://www.facebook.com/events/421535372063146/