Wizyta ks. biskupa Meiera i pielgrzymów z Augsburga

Dziś gościliśmy ks. biskupa Bertrama Meiera, który sakrę biskupią otrzymał w czerwcu tego roku i został mianowany ordynariuszem diecezji Augsburg. W przeszłości pracował m.in. w pierwszej sekcji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej. Był również profesorem teologii na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim. Do naszego Sanktuarium przybył wraz z grupą kilkudziesięciu mieszkańców nowoobjętej diecezji. Pielgrzymi z Bawarii wizytę rozpoczęli od Mszy Świętej w Kaplicy Kapłańskiej stworzonej na wzór Krypty św. Leonarda na Wawelu, w której ks. Karol Wojtyła odprawił swoje prymicyjne Msze Święte. W Kaplicy Kapłańskiej pielgrzymi znaleźć mogą m.in. płytę z pierwszego grobu św. Jana Pawła II oraz relikwiarz. Po zakończeniu nabożeństwa, w jednej z sal budynku Caritas z grupą spotkał się ks. kardynał Stanisław Dziwisz. Goście z Niemiec mieli okazję wysłuchać wielu wspomnień sekretarza polskiego Papieża oraz zadać kilka pytań. Jednym z ważnych momentów było przekazanie przez ks. kard. Dziwisza relikwii św. Jana Pawła II dla diecezji Augsburg. Następnie odwiedzający wraz ze swoim pasterzem zwiedzili Sanktuarium i wysłuchali prelekcji na temat kaplic oraz mozaik. Swój czas poświęcili również na zwiedzanie muzeum, gdzie zobaczyć można wiele pamiątek z papieskich podróży czy przedmiotów należących do kard. Wojtyły z czasów, gdy był metropolitą krakowskim. Wizytę zakończyli wyjazdem na wieżę widokową skąd podziwiać mogli panoramę Krakowa.