Aktualności

Obostrzenia "czerwonej strefy"

W trosce o poczucie bezpieczeństwa wiernych odwiedzających nasze Sanktuarium i uczestniczących w nabożeństwach u nas informujemy, że zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami powierzchnia Sanktuarium pozwala na jednoczesne przebywanie 515 uczestników liturgii. Na niedzielnych Mszach świętych dostępny i nagłośniony będzie zarówno górny jak i dolny kościół.

Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowania bezpiecznej odległości. Zachęcamy do korzystania z płynów dezynfekujących. 

Ponadto informujemy, że w związku z istniejącymi ograniczeniami, jeśli chodzi o liczbę uczestników uroczystości religijnych, Metropolita Krakowski, Arcybiskup Marek Jędraszewski udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego i świątecznego uczestnictwa we Mszy św. dla wszystkich wiernych. 

Apelujemy o zachowanie roztropności, a jednocześnie za naszym Świętym Patronem powtarzamy "Nie lękajcie się!". W trudnych czasach, w jakich przyszło nam żyć, tym bardziej potrzebujemy modlitwy, doświadczenia wspólnoty Kościoła i łaski płynącej z Sakramentów. 

Serdecznie zapraszamy do Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach.