Zasady bezpieczeństwa w dniu uroczystości ku czci św. Jana Pawła II

Pragniemy poinformować, że w związku z objęciem Krakowa, tzw. czerwoną strefą program uroczystości zaplanowanych w naszym Sanktuarium w liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II, 22 października został dostosowany do obowiązujących od 17 października przepisów bezpieczeństwa i zasad profilaktyki przeciw COVID-19.

Szanując dar zdrowia i życia każdego człowieka, prosimy wszystkich planujących uczestniczyć osobiście w uroczystościach odpustowych o odpowiedzialne zachowanie i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa: zakrywanie ust i nosa, dezynfekcja rąk i zachowanie bezpiecznej odległości.

Zgodnie z aktualnie obowiązującymi normami powierzchnia Sanktuarium pozwala na jednoczesne przebywanie w nim maksymalnie 515 uczestników liturgii. Pragniemy zaznaczyć, że nad przestrzeganiem tego limitu i wspomnianych wyżej zasad bezpieczeństwa szczególnie w dniu odpustu czuwać będą służby porządkowe Sanktuarium.

Na stronach internetowych Sanktuarium dostępna będzie transmisja audio Mszy świętych o godz. 8.00, 10.00 i 12.00. Dla uczestników liturgii po każdej Eucharystii odbędą się 20-minutowe prelekcje.

Msza święta o godz. 17.00, której przewodniczyć będzie Ks. Abp Marek Jędraszewski, a homilię wygłosi Ks. Kard. Stanisław Dziwisz, będzie transmitowana na kanałach regionalnych Telewizji Polskiej (TVP3).

Wiernych pragnących uczestniczyć osobiście w Mszach świętych prosimy o wcześniejsze przybycie i dostosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Informujemy ponadto, że zwiedzanie muzeum, wystaw i wyjazd na wieżę widokową są możliwe wyłącznie pod warunkiem zachowania zasad sanitarnych i odbywają się tylko indywidualnie. W tym czasie nie organizujemy zwiedzania grupowego. Nad przestrzeganiem tych zasad czuwa ochrona Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Pragniemy podkreślić, że dokładamy wszelkich starań, aby minimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby COVID-19 zachowując wszelkie obowiązujące przepisy.  Prosimy o rozważne zachowanie, a osoby chore lub posiadające objawy infekcji  - o pozostanie w domach i łączność w modlitwie za wstawiennictwem św. Jana Pawła II Wielkiego korzystając w tym dniu z mediów.

Mając świadomość, że sytuacja epidemiczna dynamicznie się kształtuje, zastrzegamy możliwość wprowadzenia dalszych zmian, o czym będziemy niezwłocznie informować.