14 Niedziela Zwykła

1.    Przeżywamy dzisiaj 1. niedzielę miesiąca – z tej racji po każdej Mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

2.    Kalendarz liturgiczny:
•    dzisiaj – przypada wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy;
•    we wtorek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
•    w piątek – Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
•    w sobotę – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.

3.    W piątek o godz. 16.30 zapraszamy na Różaniec w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium, a po Różańcu Msza św. o godz. 17.00 w intencji tych zmarłych.

4.    Dzisiaj po Mszy św. wieczornej o godz. 18.00 – odbędzie się koncert wokalno-instrumentalny w wykonaniu: tenor – p. Mateusz Jasnos; organy p. Łukasz Walczyk. W programie: Bach; Mendelssohn, Caccini, Moniuszko i Morricone.

5.    W naszym sklepiku w dewocjonaliami można nabyć płyty CD. Pierwsza płyta to album nagrany przez znakomitych polskich artystów pt. Miłość mi wszystko wyjaśniła. Album, który jest hołdem dla Jana Pawła II. Koszt płyty – 30 zł. Dochód z tej płyty będzie przeznaczony dla młodzieży z uboższych krajów świata, aby wesprzeć ich finansowo w przyjeździe do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży – akcja pod hasłem: Bilet dla Brata. Druga płyta to dwa filmy o nauczaniu Jana Pawła II – jeden dla dzieci, drugi dla młodzieży. Koszt tych dwóch filmów to 20 zł, a dochód z tych filmów przeznaczony będzie na dalszą budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

6.    Zapraszamy do zwiedzania Muzeum Jana Pawła II oraz obejrzenia kopii Całunu Turyńskiego.

7.    Codziennie w naszym Sanktuarium:
•    Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św.
•    Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
•    Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

8.    Msze św. w niedziele i w uroczystości odprawiane są w Górnym Kościele za wyjątkiem Mszy św. adresowanej do dzieci o godz. 11.00, która jak dotychczas odprawiana jest w Kościele Relikwii w dolnym Sanktuarium. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę
o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

9.    Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.