Cracovia Sacra 2014

W tegorocznej 7. edycji "Krakowskich Nocy” pt. "Cracovia Sacra” weźmie udział Sanktuarium św. Jana Pawła II, które w dniach od 14 do 15 sierpnia 2014 roku będzie otwarte do godz. 21.00 dla pielgrzymów i zwiedzających. W programie dwa spektakle, które odbędą się w Kościele Relikwii.
SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!  WSTĘP  WOLNY!

14.08.2014 roku, godz. 18.00- Kościół Relikwii
- Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie -
"Miłość mi wszystko wyjaśniła" - spektakl na podstawie dramatów: "Przed sklepem jubilera", "Hiob" oraz fragmentów poezji Karola Wojtyły.
Wykonawcy: Maja Barełkowska, Wiesław Komasa.
Muzyka:Jan A.P. Kaczmarek.
Czas trwania: 1 godz. 10 min

15.08.2014 roku, godz. 18.00- Kościół Relikwii
- Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie -
KALOSKAGHATOS  -  RAPSOD DZIECIĘCY- Inspirowany młodzieńczymi fascynacjami i twórczością literacką Karola Wojtyły. Teatrum słowa, muzyki i przestrzeni przywołuje istotne wydarzenia, wspomnienia z życia obecnego Świętego związane z jego osobowością artystyczną. Materię rapsodu stanowią  fragmenty poezji Karola Wojtyły, muzyka jako dopełnienie kontekstów historycznych i artystycznych z historii życia Świętego JPII.
Wykonawcy:
1.Grupa dzieci związanych z działalnością koła teatralnego przy Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Postaci dziecięce: Poesis, Pictura, Musica.
2.Osoba ze społeczności seniorów związanych z działalnością  Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Recytacja + śpiew.
3. Crocow Singers -  zawodowy zespół wokalny, współpracujący z Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki.