Biblia- księga życia dla każdego

Ojciec Święty Franciszek mówił: ,,Ileż to osób – świętych mężczyzn i kobiet – czytając z sercem otwartym Ewangelię, zostało tak bardzo podbitych przez Jezusa, że nawróciły się do Niego. Pomyślmy o św. Franciszku z Asyżu: był już chrześcijaninem, ale chrześcijaninem „z wody róż”. Gdy przeczytał Ewangelię w decydującej chwili swej młodości, spotkał Jezusa i odkrył królestwo Boże, a wówczas wszystkie jego marzenia o chwale doczesnej stały się puste. Ewangelia sprawia, że poznajesz prawdziwego Jezusa, Jezusa żywego, który przemawia do twego serca i zmienia twoje życie.

A wówczas istotnie zostawiasz wszystko. Możesz skutecznie zmienić styl życia lub nadal robić to, co robiłeś wcześniej. Jesteś jednak kimś innym, odrodziłeś się: znalazłeś to, co nadaje sens, co nadaje smak, co daje światło wszystkiemu, także zmęczeniu, cierpieniu, a nawet śmierci. Czytać Ewangelię. Czytać Ewangelię. Mówiliśmy o tym, pamiętacie? Każdego dnia czytać jakiś fragment Ewangelii, a także nosić małą Ewangelię z sobą, w kieszeni, w torbie, wszędzie mieć ją pod ręką. A czytając jakiś kawałek, znajdziemy Jezusa. Wszystko nabiera sensu, gdy tam, w Ewangelii, znajdujesz ów skarb, który Jezus nazywa „królestwem Bożym”, czyli Bogiem, który króluje w twoim życiu, Bogiem, który jest miłością, pokojem i radością w każdym człowieku i we wszystkich ludziach. Tego właśnie pragnie Bóg i to jest to, w imię czego Jezus dał samego siebie aż po swoją śmierć na krzyżu, aby wyzwolić nas z mocy ciemności i przenieść do królestwa życia, piękna, dobroci i radości. Czytać Ewangelię to znajdować Jezusa i mieć tę radość chrześcijańską, która jest darem Ducha Świętego".

,,Czytajcie Ewangelię"

BIBLIA  z  komentarzami Jana Pawła II

Wydawnictwo ,,M"

Duchowy Testament Jana Pawła II dla polskich rodzin oraz pielgrzymów nawiedzających Sanktuarium świętego Jana Pawła II! Po raz pierwszy w tysiącletniej historii polskiego Kościoła Pismo Święte z komentarzami św. Jana Pawła II.

* Kupując to wyjątkowe wydanie Biblii,

wspierasz budowę Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie *

Jest to unikatowa pamiątka z kanonizacji Papieża-Polaka. Tekst Pisma Świętego został wzbogacony o liczące 360 stron komentarze Jana Pawła II. Patronat honorowy nad tym niezwykłym wydaniem sprawuje Stanisław Kardynał Dziwisz – pierwszy osobisty sekretarz Jana Pawła II. Mecenasem tej unikatowej publikacji są Spółdzielcze Kasy Oszczędnościowo - Kredytowe SKOK. BIBLIA Z KOMENTARZAMI JANA PAWŁA II posiada słowo wstępne: ks. abp. Józefa Kowalczyka – Prymasa Polski, ks. Pawła Ptasznika – kierownika Polskiej Sekcji Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej, ks. Józefa Klocha – rzecznika Konferencji Episkopatu Polski oraz Patrona Honorowego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza

BIBLIA Z KOMENTARZAMI JANA PAWŁA II jest drugim w historii Polski biblijnym przekładem dokonanym przez jednego tłumacza ks. biskupa Kazimierza Romaniuka, który został wzbogacony komentarzami biblijnymi Jana Pawła II, ponieważ Pismo Święte było dla Papieża istotnym punktem odniesienia zarówno w jego życiu, jak i nauczaniu. Posiada bezcenną wartość duchową ze względu na zawartość osobistego błogosławieństwa Jana Pawła II dla rodzin, które wspólnie czytają Słowo Boże, udzielone dla Czytelników tego przekładu na krótko przed swoją śmiercią. Niewątpliwym walorem tego wyjątkowego wydania są specjalne strony, służące do zapisywania ważnych wydarzeń rodzinnych, a także wykaz niedzielnych czytań mszalnych, ułatwiających przygotowanie się do Eucharystii.

BIBLIA JANA PAWŁA II Z KOMENTARZAMI promuje wartości, które nigdy nie tracą na znaczeniu, dlatego warto czerpać z tego skarbca i podążać śladami Jana Pawła II. Dbałość o szatę graficzną wyróżniają tę Biblię od innych wydań dostępnych na rynku. Biblia zawiera 83 wspaniałe, całostronicowe ilustracje Gustave’a Doré, nawiązujące do XIX-wiecznych wydań biblijnych, oraz kolorowe średniowieczne mapy Ziemi Świętej. Czytelny dwukolorowy druk, kremowy papier idealnie współgrający z tekstem i ilustracjami wydrukowanymi brązową farbą (sepią) ułatwiają odbiór treści, nie męcząc jednocześnie wzroku. Bogato zdobiona oprawa, z ornamentem tłoczonym w srebrze oraz ozdobny grzbiet podkreślają niezwykłą estetykę Biblii z komentarzami Jana Pawła II. Nakład limitowany – każdy egzemplarz posiada indywidualny numer.

CENA: 160,00 zł

Wydanie specjalne Biblii z komentarzami Jana Pawła II można nabyć wyłącznie:

- w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. Zobacz dojazd i lokalizacja - TUTAJ-

- w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie: sklep Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!",

- sklep Centrum Jana Pawła II ,,Nie lękajcie się!", przy ul. Kanoniczej nr 18 w Krakowie,

- u Wydawcy: telefonicznie: 12/259 00 93 lub e-mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." style="margin: 0px; padding: 0px; color: rgb(176, 128, 15); text-decoration: none !important;">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Szczegóły na: www.bibliam.pl

SERDECZNIE  ZAPRASZAMY!