Ministranci pod Oknem Papieskim

W sobotę 20 grudnia ministranci posługujący w Sanktuarium udali się wraz z ks. Jackiem pod Okno Papieskie, by uczestniczyć w ceremonii zapalenia światełek na choince znajdującej się przy Pałacu Arcybiskupów Krakowskich.
Choinka pod Oknem Papieskim jest nawiązaniem do tradycji stawiania świątecznych drzewek Janowi Pawłowi II na Placu św. Piotra w Rzymie. Pierwsza choinka na Placu św. Piotra pojawiła się na Boże Narodzenie 1982 r.

W czasie uroczystego zapalenia światełek na choince, którego dokonał Kardynał Stanisław Dziwisz, Metropolita Krakowski, zagrał zespół Sygnalistów Myśliwskich „Hagard” z Wydziału Leśnego Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zespół zagrał na rogach myśliwskich „Fanfarę Honorową” – był to sygnał do zapalenia światełek na choince.

Uroczystość uświetnił także występ scholi "Deus est!". Schola powstała z połączonych scholi działających na terenie gminy Wieliczka: Schola parafialna z Pawlikowic, "Hosanna" z parafii Strumiany, "Klemenciaki" z Wieliczki. Schola śpiewała już m.in. podczas Solnego Uwielbienia w Wieliczce, oraz w naszym Sanktuarium podczas Koncertu Mieszkańców Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka „Nigdy więcej wojny” - Św. Jan Paweł II, w intencji pokoju na Ukrainie i w całym świecie.

zdjęcia: B. Markowicz