Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

2. Jutro w Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie wysłuchamy listu Rektora Uniwersytetu Papieskiego bł. Jana Pawła II w Krakowie, a ofiara z tacy w tym dniu zostanie przeznaczona na ten Uniwersytet.

3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W I-czwartek miesiąca będziemy się modlić o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne, w I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi, w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00.

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzić Święto Miłosierdzia Bożego. Główne uroczystości będą odbywać się w sąsiednim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, ale również tutaj w Sanktuarium Apostoła Miłosierdzia Bożego bł. Jana Pawła II będziemy czcili Miłosierdzie Boże. Przypominamy, że w naszej Kaplicy Pojednania znajduję się obraz Jezusa Miłosiernego. W tym dniu zapraszamy dodatkowo na godz. 15.00, aby w Godzinie Miłosierdzia Bożego prosić Boga o miłosierdzie dla nas i dla całego świata. W tej Godzinie Miłosierdzia odmówimy również Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Przypominamy, że ta Koronka do Miłosierdzia Bożego odmawiana jest codziennie w naszym Sanktuarium o godz. 15.00.

5. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.