Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

Zachęcamy do zabrania ze sobą świec na to nabożeństwo.

3. Dziś przez całą niedzielę przy ołtarzu wystawione są koszyki do których można wrzucać ofiarę na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.

4. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego z racji, że w tym roku przypada w Wielkim Tygodniu, została przeniesiona na poniedziałek po Oktawie Wielkanocnej tj. na 8 kwietnia.

5. Zachęcamy wszystkich, aby całe Święte Triduum Paschalne przeżyć w stanie łaski uświęcającej. Spowiedź święta w naszym Sanktuarium od poniedziałku do środy tak jak zwykle, natomiast w Wielki Czwartek, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę porządek godzin spowiedzi trochę zmieniony, dlatego zachęcamy, aby wychodząc z naszego Sanktuarium zabrać ze sobą małe broszury z porządkiem nabożeństw i godzinami spowiedzi w Triduum Paschalnym.

6. W Wielki Czwartek o godz. 10.00 zapraszamy na Mszę św. Krzyżma Świętego do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, którą będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz wraz z biskupami i kapłanami jako widzialny wyraz jedności kapłanów i biskupów pomocniczych ze swoim Ordynariuszem. Podczas tej Mszy św. zostaną poświęcone oleje, jak również księża odnowią swoją przysięgę wierności kapłańskiej.
Wieczorem tego dnia zapraszamy do naszego Sanktuarium na Msze św. Wieczerzy Pańskiej na godz. 18.00, po Mszy św. zostanie przeniesiony Najświętszy Sakrament do miejsca osamotnienia tzw. ciemnicy gdzie będzie mieć miejsce Adoracja do godz. 22.00.

7. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły – jakościowy i ilościowy. W tym dniu na pamiątkę śmierci Pana Jezusa nie sprawowana jest żadna Eucharystia. Jednak zapraszamy w tym dniu na Liturgię Godzin: Jutrznię i Godzinę Czytań o godz. 8.00. O godz. 15.00 w godzinie śmierci Pana Jezusa zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego, a po niej bezpośrednio na Drogę Krzyżową krużgankami naszego Sanktuarium. Natomiast o godz. 18.00 odbędzie się Liturgia Męki Pańskiej. W tym dniu Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 do 18.00 w miejscu odosobnienia w tzw. ciemnicy, a po Liturgii Męki Pańskiej przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego, gdzie będzie Adoracja do godz. 24.00. Ponieważ nie jesteśmy Parafią, dlatego bardzo Was prosimy – Drodzy Sympatycy Sanktuarium bł. Jana Pawła II, abyście się wpisywali na listy – które będą dostępne od czwartku – w jakich godzinach moglibyście Adorować Pana Jezusa, tak aby zawsze ktoś był przed Najświętszy Sakramentem.

8. Wielka Sobota jest kolejnym dniem w którym nie sprawuję się Eucharystii i Kościół zachęca do dalszego zachowania postu. Chrześcijanie w tym dniu trwają przy Grobie Pańskim rozważając Mękę i Śmierć Chrystusa – Adoracja Pana Jezusa w tym dniu od 7.00 do 19.00 – w tym dniu również prosimy o wpisywanie się na listę, aby nie było takiego momentu, że brak kogokolwiek przed Najświętszym Sakramentem. W tym dniu również zapraszamy na Liturgię Godzin o godz. 8.00. A o godz. 9.00; 10.00; 11.00 i 12.00 odbędzie się poświęcenie pokarmów. Dzieci z Rodzicami szczególnie zapraszamy na wspólną półgodzinną modlitwę przed Grobem Pańskim o godz. 11.30, a po modlitwie będzie dla nich poświęcenie pokarmów.

9. Wielką Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna już Wigilia Paschalna w sobotę o godz. 19.00. Nabożeństwo to rozpocznie się na zewnątrz naszego Sanktuarium, gdzie odbędzie się poświęcenie ognia i zapalenie Paschału. Zachęcamy, aby na tę Liturgię przynieść ze sobą świece. Po Liturgii Wigilii Paschalnej wyruszymy w procesji Rezurekcyjnej ze Zmartwychwstałym Chrystusem krużgankami naszego Sanktuarium – trzykrotnie okrążając Kościół Relikwii.

10. W samą Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny Msze św. w naszym Sanktuarium w porządku niedzielnym.

11. Wystawa kopii Całunu Turyńskiego w Wielki Czwartek i w Wielki Piątek będzie otwarta tylko do godz. 13.00, a w Wielką Sobotę i w Niedzielę i Poniedziałek Wielkanocny wystawa będzie zamknięta.

12. Przy wyjściu z Sanktuarium można również zabrać gazetę „Dobre Nowiny”, promującą życie.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.