Zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Święty Jan Paweł II, patron naszego Sanktuarium, mówił kiedyś do rodaków: „Kiedy mieszkałem w Krakowie i pracowałem jako robotnik w fabryce [Solvay], wiele razy, wracając po pracy do domu, wstępowałem do kościoła redemptorystów, gdzie znajdował się obraz Matki Bożej Nieustającej Pomocy. (...) Te przeżycia głęboko utkwiły mi w sercu. (...) I dziś, chcę gorąco podziękować Matce Bożej Nieustającej Pomocy za okazywaną mi zawsze "nieustanną pomoc" w trudnych momentach życiowych, ośmieliłbym się nawet powiedzieć, że w każdym trudnym momencie. Wszystkim, którzy z wiarą i ufnością oddają cześć Matce Bożej Nieustającej Pomocy - z serca błogosławię”.
(Jan Paweł II Rzym 1984 r.)

Wśród licznych nabożeństw ku czci Matki Bożej największą popularnością cieszy się Nowenna Nieustanna odprawiana przed ikoną Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

Chcemy zaprosić wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II i przyjaciół naszego Sanktuarium do tej modlitwy, by z wiarą kontemplować Matkę Boga jako Dziewicę Cierpiącą i Nieustającą Pomoc dla ludzkości.

Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy będziemy odprawiać w każdą środę. Rozpoczniemy ją o godz. 17.00 Mszą świętą wotywną o Matce Bożej a następnie w modlitwie nowenny będziemy wypowiadać prośby i podziękowania. Podczas tej Mszy św. są odprawiane Msze św. zbiorowe z racji nieustającej Nowenny do Matki Bożej. Intencje - wg woli ofiarodawców - można zamawiać w zakrystii.