Aktualności

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

 

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W wigilię tej Uroczystości w sobotę o godz. 22.00 Wspólnota Drogi Neokatechumenalnej wraz z ks. biskupem Grzegorzem Rysiem zaprasza wszystkich chętnych na „Czuwanie na Zesłanie Ducha Świętego”.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Katechezę z cyklu Katechezy na Rok Wiary.

6. Trwa miesiąc maj – zapraszamy na nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny, które odprawiamy codziennie po Mszy św. wieczornej.

7. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy;
• we wtorek – święto św. Macieja, Apostoła;
• w czwartek – święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski.

8. Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.00).
• Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

9. Nasze Sanktuarium w sezonie letnim otwarte jest w godz. 7.30-19.00.

10. Obok naszego Sanktuarium w Domu Instytutu Dialogu Międzykulturowego wystawiona jest kopia Całunu Turyńskiego, którą można obejrzeć każdego dnia w godz. 9.00-17.00.

11. Nabożeństwo próśb do bł. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie, natomiast w niedziele o godz. 12.00. W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji Ofiarodawców, Dobroczyńców i Pielgrzymów oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia: Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo bł. Jana Pawła II.