Informator pielgrzyma

Kancelaria

Interesanci przyjmowani są w dolnej zakrystii w dni powszednie od godz. 18.00 do 19.00.

W obecnej sytuacji sprawy kancelaryjne konsultowane są telefonicznie w godzinach podanych powyżej: telefon dyżurny 513425060.

Intencje Mszy św. można zamówić po każdej Mszy św, także w niedzielę. 

Istnieje również możlwiość zamówienia intencji na Mszę św. zbiorową (w każdą środę o godz. 17.00) lub Mszę św. bezterminową osobiście lub przez e-mail - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Zwiedzanie

Wszystkich pielgrzymów - przybywających do Krakowa w grupach zorganizowanych oraz indywidualnie - którzy chcieliby obejrzeć Sanktuarium Świętego Jana Pawła II i pogłębić swoją wiedzę na temat jego historii zapraszamy od poniedziałku do soboty do zwiedzania z przewodnikiem. Przewodnik - kapłan oprowadza tylko po Sanktuarium. Wejście do Muzeum św. Jana Pawła II oraz na Wystawę kopii całunu odbywa się w innym miejscu na terenie papieskiego Centrum. W przypadku kilku grup zgłoszonych na tę samą godzinę, przewodnik dokonuje prelekcji dla wszystkich zgłoszonych grup z ewentualną możliwością przejścia po obiektach Sanktuarium. 

Grupy oprowadzane są w dni powszednie o godz. 9:00, 11:00, 13:00, 14:00 i 15:30. Bardzo prosimy o punktualne przybycie. W niedziele i święta nie ma oprowadzania.

Aby zarejestrować grupę pielgrzymkową należy zgłosić się bezpośrednio do zakrystii lub dokonać zgłoszenia telefonicznego tel. 12 257 53 15; kom. 513 425 060, ewentualnie napisać prośbę o rezerwację via e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Istnieje możliwość odprawienia Mszy św. dla grup pielgrzymkowych ze swoim kapłąnem, po uprzednim dokonaniu rezerwacji bezpośrednio w zakrystii, po zgłoszeniu telefonicznym, lub przez kontakt via e mail. 

Zwiedzanie Sanktuarium jest bezpłatne. Ofiary składane z tego tytułu przyczyniają się do utrzymania Sanktuarium.

Wieża widokowa otwarta jest w sezonie letnim.

Zachęcamy także do zwiedzenia Wystawy kopii Całunu Turyńskiego (od poniedziałku do soboty od 9:00 do 16:30) oraz Muzeum św. Jana Pawła II

Niepełnosprawni

Zarówno Sanktuarium jak i inne obiekty Centrum „Nie lękajcie się!” są przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Winda umożliwia starszym i niepełnosprawnym przedostanie się z Kościoła Relikwii do Kościoła Górnego.

Kościół Górny wyposażony jest także w pętlę indykcyjną - specjalny system wspomagania słuchu dla osób niedosłyszących.

Pamiątki

Pamiątki z Sanktuarium oraz dewocjonalia można nabyć w sklepie, który znajduje się na parterze budynku Instytutu Jana Pawła II (wejście od strony wieży).

Sklep otwarty jest codziennie w godz. 9:00-17:00, tel. 12 25 75 314

Dochód ze sprzedaży w naszych punktach wspiera budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.

Kawiarnia

W „Przystani Papieskiej” zlokalizowanej w budynku Centrum Wolontariatu można skorzystać z urozmaiconej oferty cukierniczej oraz dań bufetowych. Produktem specjalnym w ofercie kawiarenki jest tzw. „Kremówka Papieska”, z której sprzedaży dochód wspiera budowę Centrum „Nie lękajcie się!”. 

Kawiarnię prowadzi ceniona krakowska firma cukiernicza „Michalscy” - Małgorzata Michalska, tel. 517 461 462.

Parking

Sanktuarium dysponuje rozbudowaną bazą parkingów zlokalizowanych w niewielkiej odległości od obiektów. Na parkingu wyznaczona jest specjalna strefa dla autokarów. Wjazd odbywa się od strony os. Kurdwanów, nowa - dwupasmową ulicą Totus Tuus przez nowy most na rzece Wildze. 

Dojazd

Komunikacją miejską:

1. bezpośrednio do Centrum Jana Pawła II autobusem MPK linii nr

135 kursującym na trasie Golkowice - Centrum Jana Pawła II - Łagiewniki (wybrane kursy przejeżdżają przez pętlę przy Centrum)

224 kursującym na trasie Wieliczka - Centrum Jana Pawła II,

2. tramwajem nr 8, 19, 22, do przystanku Borek Fałęcki i dalej pieszo (10 min) idąc w kierunku kładki przy przystanku kolejowym "Kraków Sanktuarium".

3. z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia: pieszo (ok. 20 min.) przez Most Miłosierdzia i park prowadzący do Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” 

UWAGA: Most Miłosierdzia łączący papieskie Sanktuarium na Białych Morzach z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach nie będzie dostępny dla ruchu   pieszego do II kwartału 2020 r. W tym okresie do naszego Sanktuarium pieszo można przybyć od strony ul. Totus Tuus, ul. Józefa Marcika lub od strony Parku Handlowego Zakopianka.

4. z Dworca Głównego:

            - tramwajem nr 10 i 19 do pętli Łagiewniki dalej autobusem nr 135 bezpośrednio do Centrum JP II
            - tramwajem nr 50 do pętli Kurdwanów i dalej autobusem nr 135 lub 224 bezpośrednio do Centrum JP II


5. Pociągiem do przystanku Kraków Sanktuarium. ZOBACZ ROZKŁAD JAZDY

 

Samochodem (bezpośrednio na parking przy Sanktuarium św. Jana Pawła II):

- dojazd ulicą Herberta i ul. Totus Tuus (od strony Kurdwanowa i od strony autostrady A4) oraz ul. Jugowicką i ulicą Marcika (od strony ul. Zakopiańskiej). 

 

- Współrzędne GPS: 50.01352379999999, 19.936559200000033