XVI Niedziela Zwykła - 23 VII 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
w poniedziałek (24.07) – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
we wtorek (25.07) – święto św. Jakuba, apostoła. Także w tym dniu kierowcy i podróżujący czczą swego patrona św. Krzysztofa. Z tej racji po każdej Mszy św. odbędzie się błogosławieństwo pojazdów mechanicznych;
w środę (26.07) – wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP;
w piątek (28.07) – wspomnienie św. Charbela, eremity; po wieczornej Mszy św. uczcimy relikwie świętego i odmówimy specjalne modlitwy ku jego czci.
w sobotę (29.07) – wspomnienie św. Marty.

2. Dziś do naszego sanktuarium przybędą pielgrzymi z Libanu, którzy (na naszą prośbę) przywiozą relikwie św. Charbela – XIX–wiecznego pustelnika i uzdrowiciela. Uroczyste ich przekazanie do naszego sanktuarium odbędzie się na Mszy św. o godz. 15.00. Osobę świętego przybliży nam w homilii ks. Paweł Kubani, proboszcz krakowskiej parafii, gdzie odbywają się nabożeństwa ku czci św. Charbela i mają miejsce cudowne uzdrowienia. Po Eucharystii Raymond Nader - dyrektor libańskiej telewizji katolickiej, podzieli się z wiernymi swoim świadectwem dotyczącym obecności w jego życiu św. Charbela. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w tej wyjątkowej chwili.

3. W każdą środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczyna się ona o godz. 17.00 Mszą św. wotywną o Matce Bożej, a następnie w modlitwie nowenny wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. można zamawiać w zakrystii.

4. W przyszłą niedzielę (30 lipca) o godz. 12.30 zostanie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. dziękczynna „za owoce Światowych Dni Młodzieży". Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

5. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

6. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

7. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

8. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

9. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

10. Codziennie w naszym Sanktuarium:
Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

11. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb
do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

12. W pierwszą rocznicę ŚDM ukazała się książka pod tytułem „Ty masz zwyciężać!” poświęcona drodze życiowej naszego nowego Metropolity, do której zdjęcia wykonał Adam Bujak. W przyszłą niedzielę wydawnictwo Biały Kruk zaprezentuje ją po każdej Mszy św., a p. Adam Bujak będzie podpisywał książki, które na stoiskach przed głównym wejściem będzie można zakupić z 50 % rabatem.

13. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.