XVII Niedziela Zwykła - 30 VII 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek (31.07) – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana;
we wtorek (01.08) – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła;
w piątek (04.08) – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.

2. Dziś o godz. 12.30 zostanie odprawiona w naszym Sanktuarium Msza św. dziękczynna „za owoce Światowych Dni Młodzieży". Przewodniczyć jej będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

3. W każdą środę odprawiamy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Rozpoczyna się ona o godz. 17.00 Mszą św. wotywną o Matce Bożej, a następnie w modlitwie nowenny wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. można zamawiać w zakrystii.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. o godz. 17:00 będzie adoracja Najświętszego Sakramentu do godz.19.00. Pragniemy prosić Pana Boga, aby wielu młodych miało odwagę przyjąć łaskę powołania do służby Bożej w Kościele.
W I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

5. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków zapraszamy 4 sierpnia na Eucharystię o godz. 17.00 w Kościele Relikwii. W czasie kazania podejmowana jest refleksja nad Listem do Rodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wcześniej istnieje możliwość modlitwy osobistej i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Więcej informacji o Pierwszych Piątkach Małżonków można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

6. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

7. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

8. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

9. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

10. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

11. Codziennie w naszym Sanktuarium:
Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

12. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb
do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

13. W pierwszą rocznicę ŚDM ukazała się książka pod tytułem „Ty masz zwyciężać!” poświęcona drodze życiowej naszego nowego Metropolity, do której zdjęcia wykonał Adam Bujak. Dziś wydawnictwo Biały Kruk zaprezentuje ją po każdej Mszy św., a p. Adam Bujak będzie podpisywał książki, które na stoiskach przed głównym wejściem będzie można zakupić z 50 % rabatem.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.