XVIII Niedziela Zwykła - Święto Przemienienia Pańskiego

1. Kalendarz liturgiczny:
    • we wtorek (08.08) – wspomnienie św. Dominika kapłana;
    • w środę (09.08) – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy;
    • w czwartek (10.08) – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;
    • w piątek (11.08) – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

2. W środę nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 Msza św. wotywna ku czci Matki Bożej, a następnie nieustanna nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania-intencje które  możemy zamawiać w zakrystii.

3. Również w środę (9 sierpnia) zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy.

4. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych
w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

5. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się poświęcenie mozaiki Matki Bożej z Lewoczy. Uroczystej Eucharystii, w której wezmą udział także pielgrzymi ze Słowacji, będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

6. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na rozbudowę i utrzymanie naszego papieskiego Centrum. Wszystkich będących po raz pierwszy w naszym sanktuarium zachęcamy do nawiedzenia dolnego kościoła i modlitwy przy relikwiach św. Jana Pawła Wielkiego.

7. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

8. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

9. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

10. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

11. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

12. Codziennie w naszym Sanktuarium:
    • Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
    • Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
    • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

13. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

14. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.