XXIII Niedziela Zwykła - 10 IX 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

w środę (13.09) – wspomnienie św. Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
we czwartek (14.09) – święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
w piątek (15.09) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej;
w sobotę (16.09) – wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.

2. Dziś po każdej Mszy św. odmawiamy Akt poświęcenia Kościoła w Polsce Niepokalanemu Sercu Maryi.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. W piątek (15 września) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

6. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów do posługi w naszym Sanktuarium. Kandydatów na ministrantów zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek (12 września) o godz. 18.00. Zbiórka organizacyjna dla ministrantów i lektorów również w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

7. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II informuje, że w przyszłą niedzielę, 17 września, o godz. 12 w Białej Sali, nastąpi inauguracja kolejnej już edycji Akademii Rodzinnej. Tym razem na całe rodziny czekają atrakcje cyrkowe. Serdecznie zapraszamy!

8. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

9. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

10. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

11. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

12. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

13. Codziennie w naszym Sanktuarium:
Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

14. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.
Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

15. W dniach 14 – 17 września 2017 roku odbędą się w Krakowie Targi dobroczynności Veritatis Splendor. Szczególnie zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor – Sztuka budowania dialogu w podzielonym świecie – w Auli Collegium Novum UJ, 15 września 2017 r. o godz. 10.00. Szczegółowy program pozostałych wydarzeń na plakacie. Na zakończenie Targów w przyszłą niedzielę ksiądz kard. Stanisław Dziwisz odprawi w naszym Sanktuarium Mszę świętą o godz. 9.30.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.