XXIV Niedziela Zwykła - 17 IX 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

w poniedziałek (18.09) – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
w środę (20.09) – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
we czwartek (21.09) –święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty;
w piątek (22.09) – wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy;
w sobotę (23.09) – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, zakonnika.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii. Tej uroczystej Eucharystii o godzinie 17.00 będzie przewodniczył bp. Stefan Cichy, a po Mszy i nowennie, około godz. 18.00, odbędzie się koncert Totus Tuus w 25-lecie istnienia Polskiej Federacji Pueri Cantores.

3. W piątek (22 września) zapraszamy na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej wyruszy Procesja Światła do ogrodu różańcowego.

4. W sobotę (23 września) o godz. 17.00 w naszym Sanktuarium będzie sprawowana Msza św. z okolicznościowym kazaniem, a po niej odbędzie się nabożeństwo o uzdrowienie i uwolnienie. Eucharystii i nabożeństwu przewodniczy ks. Jan Reczek.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

6. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów do posługi w naszym Sanktuarium. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

7. Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II serdecznie zaprasza dziś dzieci wraz z rodzicami do Białej Sali o godz. 12:00 na inaugurację kolejnej już edycji Akademii Rodzinnej. Tym razem na całe rodziny czekają atrakcje cyrkowe.

8. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

9. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

10. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

11. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

12. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

13. Codziennie w naszym Sanktuarium:
Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

14. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu.

Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

15. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.