XXV Niedziela Zwykła - 24 IX 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (25.09) – wspomnienie bł. Władysława z Gielniowa, kapłana;
• w środę (27.09) – wspomnienie św. Wincentego a’ Paulo, kapłana;
• we czwartek (28.09) – wspomnienie św. Wacława, męczennika;
• w piątek (29.09) – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała;
• w sobotę (30.09) – wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii. We środę (27.09) będziemy przeżywać drugą rocznicę beatyfikacji bł. Matki Klary Szczęsnej. Mszy św. dziękczynnej sprawowanej o godz. 17.00 w Górnym Kościele naszego Sanktuarium będzie przewodniczył ks. kard. Stanisław Dziwisz.

3. Wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy Jego relikwiach. We czwartek – jak każdego 28. dnia miesiąca – o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Charbela, a po Eucharystii będziemy wzywać wstawiennictwa świętego mnicha z Libanu.

4. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

5. Serdecznie zapraszamy ministrantów i lektorów do posługi w naszym Sanktuarium. Zbiórka dla ministrantów i lektorów w najbliższy wtorek o godz. 19.00.

6. Od przyszłej niedzieli (1 października) zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.

7. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

8. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.

9. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.

10. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

11. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).

12. Codziennie w naszym Sanktuarium:

• Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
    • Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
    • Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.

13. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

14. W niedzielę 8 października, będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uroczysta Msza św. w ramach obchodu Dnia Papieskiego transmitowana przez TVP 1 i TVP Polonia zostanie odprawiona o godz. 10:00 w Kościele Górnym. W związku z tym Msze św. dnia 8 października w naszym Sanktuarium o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 będą odprawiane w Dolnym Kościele. Pozostałe Msze św. – o godz. 12:30 i 17:00 będą odprawiane jak zwykle w Kościele Górnym.

15. 8 października, po Mszy św. o godz. 17 odbędzie się również pierwsze spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w przyszłym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Wprowadzenie do cyklu zaprezentuje ks. kard. Stanisław Dziwisz, a konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. prof. Edward Staniek. Cykliczne spotkania będą odbywały się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

16. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.