Ogłoszenia duszpasterskie

XXVI Niedziela Zwykła - 1 X 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny

w poniedziałek (2.10) – wspomnienie św. Aniołów Stróżów.;
w środę (4.10) – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
we czwartek (5.10) – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy;
w sobotę (7.10) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
 
2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.
 
3. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.
 
4. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków zapraszamy 6 października na Eucharystię o godz. 17.00 w Kościele Relikwii. W czasie kazania podejmowana jest refleksja nad Listem do Rodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wcześniej istnieje możliwość modlitwy osobistej i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Więcej informacji o Pierwszych Piątkach Małżonków można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.
 
5. W przyszłą niedzielę, 8 października, będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją”. Uroczysta Msza św. w ramach obchodu Dnia Papieskiego transmitowana przez TVP 1 i TVP Polonia zostanie odprawiona o godz. 10:00 w Kościele Górnym. W związku z tym Msze św. dnia 8 października w naszym Sanktuarium o godz. 8:00, 9:30 i 11:00 będą odprawiane w Dolnym Kościele. Pozostałe Msze św. – o godz. 12:30 i 17:00 będą odprawiane jak zwykle w Kościele Górnym.
 
 
6. 8 października, po Mszy św. o godz. 17 odbędzie się również pierwsze spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w przyszłym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Wprowadzenie do cyklu zaprezentuje ks. kard. Stanisław Dziwisz, a konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. prof. Edward Staniek.  Cykliczne spotkania będą odbywały się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.
 
7. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium będziemy odprawiać w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.
 
8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.
 
9. Nasz sanktuaryjny chór zaprasza do wspólnego tworzenia oprawy liturgicznej podczas Mszy św. i uroczystości w naszym Sanktuarium. Próby chóru odbywają się w budynku Wolontariatu. Najbliższa próba i zapisy do chóru we wtorek 3 października o godz. 19:00.
 
10. Pragniemy poinformować, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.
 
11. W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik w języku polskim, angielskim, hiszpańskim i włoskim. Teksty do broszury, specjalnie dla nas, przygotował o. Marko Rupnik SJ. Dochód ze sprzedaży przeznaczony jest na kolejne inwestycje - nowe mozaiki w naszym Sanktuarium.
 
12. Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa przy naszym Sanktuarium.
 
13. Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.
 
14. Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się w Kościele Relikwii (obok Kaplicy Kapłańskiej).
 
15. Codziennie w naszym Sanktuarium:
Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II – po każdej Mszy św. w dni powszednie.
Spowiedź św. w godz. 7.30-18.00 (przerwy: 9.00-9.30 i 13.00-15.15).
Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 15.00.
 
16. Msze św. w niedziele i święta odprawiane są w Górnym Kościele. Nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Zapraszamy do uczestnictwa w tym nabożeństwie! W każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”.
 
17. Wspólnota "En Christo" zaprasza na świętowanie niedzieli w 2017 i 2018 roku w naszym Sanktuarium. Spotkania rozpoczynają się Eucharystią w kościele dolnym w każdą trzecią niedzielę miesiąca o godzinie 18:15, po niej ma miejsce czas uwielbienia i nauczania. Najbliższe świętowanie 15 października odbędzie się pod przewodnictwem abp. Grzegorza Rysia. 
 
 
18. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.