Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII Niedziela Zwykła - 8 X 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
    • w poniedziałek (9.10) – święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa;
    • w piątek (13.10) – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana.
 
2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w przyszłym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Wprowadzenie do cyklu zaprezentuje ks. kard. Stanisław Dziwisz, a konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. prof. Edward Staniek.  Cykliczne spotkania będą odbywały się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.
 
3. W poniedziałek (9 października) zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy.
 
4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.
 
5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.
 
6. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.
 
7. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.
 
8. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad za zmarłych podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za nich przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7.45 oraz w drugi piątek miesiąca: o godz. 17:00 sprawowana jest Msza św. za zmarłych wypominanych, poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30.
 

9.  Za tydzień w poniedziałek 16 października będziemy przeżywać I rocznicę poświęcenia kościoła i organów piszczałkowych. Z tej okazji zapraszamy na koncert improwizacji organowej, podczas którego zagra pan Arkadiusz Popławski z Fromborka, znany w całej Polsce jak i za granicą organista i improwizator.

10. Zbliża się odpust ku czci św. Jana Pawła II. Główne uroczystości odpustowe odbędą się w niedzielę 22 października, w dniu liturgicznego wspomnienia św. Jana Pawła II. Mszę św. o godz. 8.00 sprawował będzie ks. abp. Wacław Depo, o godz. 9:30 Mszy św. będzie przewodniczył – ks. biskup Kazimierz Górny, o godz. 11:00 – Kustosz ks. prałat Jan Kabziński, a o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po tej Mszy św. będzie koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce. Odpust zakończy się uroczystą sumą o godz. 17.00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. z Sanktuarium do ogrodu różańcowego wyruszy Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II, w czasie której odmawiane będą tajemnice światła różańca świętego. Więcej informacji na plakatach.

11. Wspólnota En Christo zaprasza w przyszłą niedzielę na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 18:15, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania. Gościem, celebransem i nauczającym będzie metropolita łódzki Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś. Po Mszy świętej samodzielny dzieciom oferowane są dodatkowe zajęcia.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

 
INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)
 
Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele. 
 
Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.
 
W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
 
Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.
 
W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik. 
 
Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.
 
Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.