Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII Niedziela Zwykła - 15 X 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (16.10) – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej; rocznica poświęcenia naszego Kościoła
• we wtorek (17.10) – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika;
• w środę (18.10) – święto św. Łukasza Ewangelisty;
• w piątek (20.10) – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana, głównego patrona naszej archidiecezji i miasta Krakowa;
• w sobotę (21.10) – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa
• w niedzielę (22.10) – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża – u nas uroczystość odpustowa.

2. W tym dniu Mszę św. o godz. 8.00 sprawował będzie ks. abp. Wacław Depo, o godz. 9:30 Mszy św. będzie przewodniczył – ks. biskup Kazimierz Górny, o godz. 11:00 – Kustosz ks. prałat Jan Kabziński, a o godz. 12.30 zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Po tej Mszy św. będzie koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce. Odpust zakończy się uroczystą sumą o godz. 17.00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Po Mszy św. z Sanktuarium do ogrodu różańcowego wyruszy Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II, w czasie której odmawiane będą tajemnice światła różańca świętego. Więcej informacji na plakatach.

3. W poniedziałek (16 października) będziemy przeżywać I rocznicę poświęcenia naszej świątyni. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00, 10:00 i 12:00. O godz. 16:30 zapraszamy na nabożeństwo różańcowe, a po nim o godz. 17:00 wieczorna Msza św. pod przewodnictwem ks. kard. Stanisława Dziwisza. Ten dzień to również pierwsza rocznica poświęcenia organów piszczałkowych w naszym sanktuarium. Z tej okazji zapraszamy na koncert improwizacji organowej, podczas którego zagra pan Arkadiusz Popławski z Fromborka, znany w całej Polsce jak i za granicą organista i improwizator.

4. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

5. W piątek (20 października) zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy św. będzie przewodniczył ks. Ireneusz Okarmus – proboszcz parafii Matki Bożej Różańcowej – Kraków-Piaski Nowe.

6. W sobotę (21 października) odbędzie się spotkanie „Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara”. Konferencja, zorganizowana jest w 5. rocznicę otwarcia wystawy „Kim jest Człowiek z Całunu?”. Wydarzenie zakończy się Mszą św. odpustową, którą odprawi kard. Stanisław Dziwisz, i koncertem znanego włoskiego pianisty Andrei Boccalettiego. Szczegóły na plakatach.

7. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30. Za uczestnictwo w tym nabożeństwie można uzyskać odpust zupełny. W czasie nabożeństw będziemy modlić się szczególnie za Ojca św., za dzieci i młodzież – o katolickie wychowanie, za misje, za chorych, o pokój na świecie, a w ostatnim tygodniu za zmarłych.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad za zmarłych podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za nich przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w drugi piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej w ich intencji. Msza św. poprzedzona jest modlitwą różańcową o godz. 16.30 w intencji zmarłych wypominanych.

10. Wspólnota En Christo zaprasza dziś na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 18:15, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania. Gościem, celebransem i nauczającym będzie metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś. Po Mszy świętej samodzielny dzieciom oferowane są dodatkowe zajęcia.

11. Ks. Kardynał i katechiści wspólnot neokatechumenalnych zapraszają młodzież i dorosłych na katechezy w niedziele i czwartki o godz. 18.00.

12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)
 
Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym),  natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.
 
Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.
 
W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
 
Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.
 
W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.
 
Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.
 
Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.