Uroczystość św. Jana Pawła II - 22 X 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• Dziś w naszym Sanktuarium Uroczystość odpustowa ku czci św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o gody. 12:30 będzie koncert Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Kopalni Soli w Wieliczce. Odpust zakończy się uroczystą sumą o godz. 17.00, której przewodniczył będzie ks. abp Marek Jędraszewski. Po wieczornej Mszy św. z Sanktuarium do ogrodu różańcowego wyruszy Procesja Światła z relikwiami św. Jana Pawła II, w czasie której odmawiane będą tajemnice światła różańca świętego.
• w sobotę (28.10) – święto św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W sobotę (28 października) wszystkich czcicieli św. Charbela zapraszamy do naszego Sanktuarium na nabożeństwo przy Jego relikwiach. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Charbela, a po Eucharystii będziemy wzywać wstawiennictwa świętego mnicha z Libanu.

4. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych, które w naszym Sanktuarium odprawiamy w dni powszednie po Mszy św. wieczornej, natomiast w niedziele i święta o godz. 16.30.

5. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. W związku z tym w zakrystii przyjmujemy wypominki jednorazowe i roczne. W wypominkach jednorazowych modlimy się przez cały miesiąc listopad za zmarłych podczas modlitwy różańcowej o godz. 16.30. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za nich przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w drugi piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej w ich intencji. Msza św. poprzedzona jest modlitwą różańcową o godz. 16.30 w intencji zmarłych wypominanych.

7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym),  natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.