Ogłoszenia duszpasterskie

XXX Niedziela Zwykła - 29 X 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w środę (1.11) – Uroczystość Wszystkich Świętych;
• we czwartek (2.11) – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych, Dzień Zaduszny;
• w sobotę (4.11) – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa;.

2. W Uroczystość Wszystkich Świętych Msze św. odprawimy wg porządku niedzielnego, a więc o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30 i 17.00. Jest to dzień, w którym jesteśby zobowiązani przykazaniem do uczestniczenia we Mszy św. W tym dniu, jak i w Dzień Zaduszny po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja krużgankami naszego Sanktuarium, podczas której będziemy się modlić za zmarłych bliskich naszemu sercu i wspominanych w naszych wypominkach.

3. W dniu Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny można zyskać odpust za zmarłych. Wierni, którzy w tych dniach nawiedzą kościół lub kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Wg obowiązujących przepisów można uzyskać ten odpust tylko jeden raz w ciągu dnia. W czasie nawiedzenia świątyni należy odmówić Ojcze nasz i Wierzę oraz trzeba wypełnić inne warunki, jak spowiedź sakramentalna, Komunia św. i modlitwa według intencji Ojca Świętego. Również wierni, którzy pobożnie nawiedzą cmentarz i przynajmniej w myśli pomodlą się za zmarłych, zyskują odpust, który może być ofiarowany za dusze w czyśćcu cierpiące; odpust ten w dniach od 1 do 8 listopada jest zupełny, w ciągu roku cząstkowy.

4. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. W naszym Sanktuarium w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych będziemy się modlić w Uroczystość Wszystkich Świętych i w Dzień Zaduszny podczas procesji, natomiast w pozostałe dni do końca listopada podczas Różańca św. o godz. 16.30 przed Mszą św. wieczorną. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w drugi piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej w ich intencji. Msza św. poprzedzona jest modlitwą różańcową o godz. 16.30 w intencji zmarłych wypominanych.

5. Kustosz naszego Sanktuarium, Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi oraz Stowarzyszenie "Ocalenie" zapraszają na uroczystości podczas których zostanie poświęcona Kaplica św. Zesłańców i Męczenników Wschodu znajdująca się Kościele Relikwii. Centralnym punktem wydarzeń będzie Msza św. sprawowana w sobotę 4 listopada 2017 r., o godz. 12.00 której przewodniczył będzie abp Józef Michalik z Przemyśla. Wcześniej - o godz. 11.00 odbędzie się spektakl słowa pt. "W rękach Bożych jesteśmy".

6. W tym tygodniu będziemy przeżywać I-czwartek, I-piątek i I-sobotę miesiąca. W I-czwartek będziemy modlić się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. W I-piątek uczcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa, na Mszy św. wieczornej odmówimy Akt Zawierzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu, a w I-sobotę uczcimy Niepokalane Serce Maryi – w tym dniu szczególne nabożeństwo do Matki Bożej po Mszy św. o godz. 12.00. Również w każdą pierwszą sobotę miesiąca z inicjatywy Krucjaty Wyzwolenia Człowieka na Mszy św. o godz. 17.00 modlimy się za członków i kandydatów KWC i o łaskę uwolnienia dla ludzi zniewolonych nałogami. Po Mszy św. za przykładem św. Jana Pawła II wspomniane intencje przedstawiamy Panu Bogu za wstawiennictwem Matki Najświętszej w modlitwie różańcowej.

7. W ramach tegorocznych Pierwszych Piątków Małżonków zapraszamy 3 listopada na Eucharystię o godz. 17.00 w Kościele Relikwii. W czasie kazania podejmowana jest refleksja nad Listem do Rodzin św. Jana Pawła II. Po Mszy św. nabożeństwo pierwszopiątkowe. Wcześniej istnieje możliwość modlitwy osobistej i adoracji Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00 w Kaplicy Najświętszego Serca Pana Jezusa. Więcej informacji o Pierwszych Piątkach Małżonków można znaleźć na stronie internetowej naszego Sanktuarium.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. Nastąpiła zmiana czasu z letniego na zimowy. W związku z tym ulega zmianie czas otwarcia naszego Sanktuarium. W okresie zimowym jest ono otwarte codziennie w godz.: 7.30 – 18.00.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.


INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)
 
Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym),  natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.
 
Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.
 
W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”
 
Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.
 
W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.
 
Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.
 
Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.
 
Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.