XXXI Niedziela Zwykła - 5 XI 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
 • we czwartek (9.11) – rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • w piątek (10.11) – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
 • w sobotę (11.11) – wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa.

2. W zakrystii przyjmujemy wypominki za zmarłych. W naszym Sanktuarium w intencji zmarłych wypominanych w wypominkach listopadowych modlimy się przez cały miesiąc podczas Różańca św. o godz. 16.30 przed Mszą św. wieczorną. Natomiast w wypominkach rocznych modlimy się za zmarłych przez cały rok w każdą niedzielę o godz. 7:45, a także w drugi piątek miesiąca podczas Mszy św. o godz. 17:00 sprawowanej w ich intencji. Msza św. poprzedzona jest modlitwą różańcową o godz. 16.30 w intencji zmarłych wypominanych.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. We czwartek (9 listopada) zapraszamy wszystkich czcicieli św. Jadwigi na Mszę św. o godz. 18.00 sprawowaną w Jej kaplicy.

5. W piątek na Mszy św. o godz. 17.00 będziemy modlić się za zmarłych wypominanych
w wypominkach rocznych w naszym Sanktuarium. Msza św. zostanie poprzedzona modlitwą różańcową o godz. 16.30 ofiarowaną w intencji tych zmarłych.

6. Skauci Europy działający przy naszym Sanktuarium zapraszają do wspólnego śpiewu Pieśni Patriotycznych przy ognisku w najbliższą sobotę tj. 11 listopada 2017 r. o godzinie 16.00. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

7. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

8. Zapraszamy do udziału w XII edycji Dni Jana Pawła II, które od 7-9 listopada odbywać się będą w Krakowie. Hasłem przewodnim tegorocznych prelekcji, konferencji i dyskusji są słowa: „PRAWA CZŁOWIEKA I PRAWA NARODÓW”. Na zakończenie Dni Jana Pawła II we czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w naszym Sanktuarium. Więcej szczegółów możemy znaleźć na stronie Centrum.

9. Od 6 do 23 listopada 2017 r. przed Sanktuarium Św. Jana Pawła II będzie można obejrzeć plenerową wystawę pt. „Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów”  bazującą na zbiorach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Już dziś zapraszamy także na koncert wokalno-instrumentalny pod batutą Grzegorza Urbana, który odbędzie się 21 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Kościele Górnym. Darmowe wejściówki na koncert będzie można odebrać w zakrystii od przyszłej niedzieli. Wystawa i koncert odbywają się w ramach VII Małopolskich Dni Św. Jana Pawła II.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.