XXXII Niedziela Zwykła - 12 XI 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w poniedziałek (13.11) – wspomnienie świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski;
• w piątek (17.11) – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy;
• w sobotę (18.11) – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy.

2. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

3. W piątek zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w intencji chorych, która będzie transmitowana przez TVP Kraków. Mszy św. będzie przewodniczyć ks. dr Zbigniew Pałys MS – proboszcz parafii Matki Bożej Saletyńskiej na ul. Cegielnianej w Krakowie.

4. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

5. Przed Sanktuarium Św. Jana Pawła II  można obejrzeć plenerową wystawę pt. Jan Paweł II i Brat Albert – apostołowie naszych czasów, bazującą na zbiorach Wydawnictwa „Biały Kruk” oraz Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie. Zapraszamy także na koncert wokalno-instrumentalny pod batutą Grzegorza Urbana, który odbędzie się we wtorek 21 listopada 2017 r. o godz. 18.00 w Kościele Górnym. Darmowe wejściówki na koncert można odbierać dziś po Mszach świętych w zakrystii. Wystawa i koncert odbywają się w ramach VII Małopolskich Dni Św. Jana Pawła II.

6. Dziś po Mszy św. o godz. 17 odbędzie się drugie spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w przyszłym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. prof. Krzysztof Kościelniak. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

7. Wspólnota En Christo zaprasza w przyszłą niedzielę (19 listopada) na kolejne spotkanie, które rozpocznie się Eucharystią w Kościele Dolnym o godzinie 18:15, po niej nastąpi czas uwielbienia i nauczania.

8. Tydzień temu w niedzielę ks. abp Marek Jędraszewski w liście na 1. Światowy Dzień Ubogich skierował do nas słowa „zwracam się z gorącą prośbą o choćby skromną ofiarę do skarbon i puszek wolontariuszy (…), która zostanie przeznaczona na pomoc z okazji Święta Ubogich.” Na ten apel naszego ordynariusza możemy odpowiedzieć składając dziś ofiarę do puszek przy wyjściu ze świątyni.

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

Codziennie w godz.: od 9.00 do 17.00 czynna jest wieża widokowa.

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.