II Niedziela Adwentu - 10 XII 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• w środę (13.12) – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy;
• we czwartek (14.12) – wspomnienie św. Jana od Krzyża, kapłana i doktora Kościoła.

2. Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP – Roraty – w dni powszednie o godz. 8.00.

3. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

4. Od pierwszych wieków chrześcijanie czcili na różne sposoby Matkę Bożą. Kult ten znajdował swój wyraz w liturgii, a także w poezji. Jednym z najwspanialszych dowodów miłości, jaką otaczano Matkę Pana Jezusa, jest hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy zwany Akatyst. W przyszłą niedzielę po Mszy św. wieczornej będzie on wykonany w naszym Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W ubiegłą niedzielę poświęciliśmy na Mszach św. opłatki na stół wigilijny. Można je zabrać przy wyjściu ze świątyni pod chórem składając przy tej okazji dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wynagrodzenie dla sióstr posługujących w naszym Sanktuarium i dla pana organisty. Opłatki te są wyrazem i symbolem wspólnoty, którą tworzymy w tym Sanktuarium wokół osoby św. Jana Pawła II.

6. W zakrystii można również nabyć świece Caritas na stół wigilijny. Caritas po raz 24. rozpoczyna Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Każdego roku, na milionach stołów wigilijnych w Polsce płonie świeca Caritas. W tym roku dzieło to realizowane jest pod hasłem „Miłosierdzie jest jedno”. Ofiary za świece pomogą krakowskiej Caritas zorganizować wakacje i ferie dla dzieci z ubogich rodzin oraz utrzymać placówki służące dzieciom. W tym roku wsparciem zostaną objęte również dzieci uchodźców z Syrii.

7. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

8. Dziś po Mszy św. o godz. 17 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu konferencji przygotowujących do przypadającej w przyszłym roku rocznicy 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II. Konferencję poświęconą papieskiej encyklice Redemptor Hominis wygłosi ks. prof. Józef Makselon. Cykliczne spotkania odbywają się w naszym sanktuarium w każdą 2. niedzielę miesiąca.

9. Ruszyła sprzedaż biletów na IX Kolędowanie z Janem Pawłem II „Śpiewajmy i Grajmy Mu!”, które odbędzie się 7 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Operze Krakowskiej. W koncercie wystąpią znakomici artyści sceny polskiej m.in.:  Grażyna Brodzińska, Kasia Kowalska, Krzysztof Cugowski, Matusz Ziółko, Marek Piekarczyk. Bilety do nabycia w siedzibie Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie od poniedziałku do piątku w godzinach od 8-16. Więcej informacji na plakatach przy wejściu do Sanktuarium. Serdecznie zapraszamy!

10. W duchu przygotowania na narodziny naszego Zbawiciela zapraszamy gorąco na świętowanie z En Christo w najbliższą niedzielę (17.12). Spotkanie rozpocznie się od Mszy świętej około godz. 19:00 w Kościele Dolnym, po zakończeniu modlitwy Akatystu. Po której nastąpi uwielbienie i głoszenie.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.