III Niedziela Adwentu - 17 XII 2017 r.

1. Kalendarz liturgiczny:
• przeżywamy dzisiaj 3. Niedzielę Adwentu zwaną Gaudete;
• w przyszłą niedzielę Wigilia Bożego Narodzenia; możliwość spowiedzi w przyszłą niedzielę do godz. 13:00, a w pozostałe dni tygodnia od 7:30 do 18:00.

2. Od pierwszych wieków chrześcijanie czcili na różne sposoby Matkę Bożą. Kult ten znajdował swój wyraz w liturgii, a także w poezji. Jednym z najwspanialszych dowodów miłości, jaką otaczano Matkę Pana Jezusa, jest hymn liturgiczny ku czci Bogurodzicy zwany Akatyst. Dziś po Mszy św. wieczornej będzie on wykonany w naszym Sanktuarium. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. W piątek (22 grudnia) zapraszamy na Archidiecezjalne nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II. O godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. koncelebrowana, a po niej wyruszy Procesja Światła do ogrodu różańcowego.

4. Przez okres Adwentu odprawiamy w naszym Sanktuarium Msze św. wotywne o NMP – Roraty – w dni powszednie o godz. 8.00.

5. W środę zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 17.00 - Msza św. wotywna o Matce Bożej, a następnie nowenna, podczas której wypowiadamy prośby i podziękowania. Intencje na tę Mszę św. zbiorową można zamawiać w zakrystii.

6. Poświęcone opłatki można zabrać przy wyjściu ze świątyni, pod chórem, składając przy tej okazji dobrowolną ofiarę przeznaczoną na wynagrodzenie dla sióstr posługujących w naszym Sanktuarium i dla pana organisty. Opłatki te są wyrazem i symbolem wspólnoty, którą tworzymy w tym Sanktuarium wokół osoby św. Jana Pawła II.

7. W zakrystii można również nabyć świece Caritas na stół wigilijny.

8. W każdą niedzielę zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na spotkanie scholi o godz. 10.00 do sali budynku wolontariatu Caritas. Szczególne zaproszenie kierujemy do dzieci uzdolnionych muzycznie, uczących się w szkołach muzycznych  i grających na różnych instrumentach.

9. 7 stycznia 2018 r. o godz. 18.00 w Operze Krakowskiej odbędzie się IX Kolędowanie z Janem Pawłem II „Śpiewajmy i Grajmy Mu!” Więcej informacji na plakatach.

10. Wspólnota En Christo zaprasza dziś na spotkanie. Rozpocznie się ono od Mszy świętej około godz. 19:00 w Kościele Dolnym, po zakończeniu modlitwy Akatystu.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy Bożego błogosławieństwa, obfitości łask Bożych oraz wszelkiej pomyślności przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II.

12. Uprzejmie inforujemy, że

- Sklepik przy Sanktuarium będzie zamknięty od 23.12-31.12.2017 r.
-  Wystawa całunu będzie zamknięta od 18.12.2017 r.  do 31.01.2018 r.
- Wieża widokowa będzie zamknięta od 18.12.2017 r. do 28.02.2018 r.

INFORMACJE DLA PIELGRZYMÓW (skrót)

Msze św. w dni powszednie odprawiane są w Kościele Relikwii (dolnym), natomiast w niedziele i święta w Górnym Kościele.

Codziennie w naszym Sanktuarium:
• Nabożeństwo do św. Jana Pawła II– w dni powszednie po każdej Mszy św.
• Spowiedź św. w godz. 7.30-9.00; 9.30-13.00 i 15.15-18.00.
• Koronka do Bożego Miłosierdzia w Kaplicy Kapłańskiej o godz. 15.00.

W każdą niedzielę nabożeństwo próśb do św. Jana Pawła II rozpoczyna się o godz. 12.00 modlitwą Anioł Pański. Także w każdą niedzielę o godz. 12.30 sprawujemy Mszę św. w intencji ofiarodawców, dobroczyńców i pielgrzymów naszego Sanktuarium oraz w intencji próśb i podziękowań złożonych w minionym tygodniu. Bóg zapłać za wszelkie gesty życzliwości, modlitwy i ofiary złożone na budowę Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”

W naszym sklepiku z dewocjonaliami można nabyć broszurę ze zdjęciami i opisem teologicznym mozaik. Teksty do broszury przygotował o. Marko Rupnik.

Przypominamy, że parkingi obok naszego Sanktuarium były i są nadal bezpłatne, a osoby, które próbują pobierać tam opłaty są oszustami wyłudzającymi pieniądze. Również wszelkie zbiórki pieniężne do puszek wokół Sanktuarium są nielegalne. Jeżeli jest organizowana jakaś zbiórka publiczna przy Sanktuarium, to informujemy o tym z ambony.

Serdecznie zapraszamy na wystawę kopii Całunu Turyńskiego przy naszym Sanktuarium. Wystawa czynna codziennie od godz. 9.00 do godz. 17.00. Dla grup istnieje możliwość wysłuchania prezentacji na temat Całunu. W każdą niedzielę na wystawie są stałe godziny prezentacji bezpośrednio po Mszach świętych odprawianych o godz.: 9.30, 11.00 i 12.30.

Zapraszamy również na wystawę ewangelizacyjną „Boże Zbawienie i Boże Miłosierdzie”. Wystawa znajduje się obok Kaplicy Kapłańskiej.